פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור

מ-SCE לסמסטר באירופה במסגרת חילופי סטודנטים

יועד וולפסטל, סטודנט להנדסת תוכנה ב-SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון, נטל חלק בתוכנית ארסמוס+ של האיחוד האירופי באוניברסיטת מגדבורג * הוא למד, הכיר חברים חדשים, טייל בגרמניה ומחוצה לה ואפילו חזר עם פלוס קטן בעו"ש

"תפתחו את הראש, צאו לעולם ותרוויחו עוד טיול של אחרי צבא" – כך משיב יועד וולפסטל לשאלה מה היה אומר לחבריו המתלבטים אם לצאת לחו"ל במסגרת חילופי סטודנטים. אחרי שהייה של כמעט חצי שנה בגרמניה, עם גיחות טיול לסופי שבוע בערי אירופה השונות, אפשר בהחלט להבין את הקריאה החד-משמעית שלו.

וולפסטל, בן 28 מבנימינה במקור המתגורר כעת בב"ש, לומד הנדסת תוכנה זו השנה הרביעית ב-SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון. לקראת סוף השנה שעברה נפלה לידיו הזדמנות לצאת לסמסטר של לימודים ב-OVGU, אוניברסיטת מגדבורג הגרמנית. בהחלטה של הרגע האחרון, ארז את עצמו ויצא להרפתקה.

"לקחתי שם ארבעה קורסים, לא כולם ישירות בתוכנה, וקורס נוסף בגרמנית", מספר וולפסטל על לימודיו במגדבורג, "השיעורים התנהלו באנגלית והם היו ברמה טובה. מראש בחרתי קורסים כאלו, שלפחות חלקם יאפשרו לי חוויית לימודים נעימה ולא מתישה מדי".

וולפסטל היה הישראלי היחידי בין כמה עשרות סטודנטים אירופיים, שנטלו חלק בפרויקט הסמסטריאלי. "היינו שם במסגרת תוכנית ארסמוס+ של האיחוד האירופי התומכת בהשכלה", הוא אומר, "ובתוך שטח האוניברסיטה, אחד מבין תשעת מבני המעונות הוקצה לנו בלעדית. קיבלתי חדר אישי, עם מטבחון ופינת עבודה – מה שהיה מאוד נוח".

מיקום אסטרטגי

מגדבורג, עיר שלווה השוכנת על גדות נהר האלבה, נמצאת במיקום מצוין לנסיעות ברחבי גרמניה ומחוצה לה. וולפסטל בהחלט ניצל זאת: "במקרה אחד חברים שלי מישראל הגיעו לכמה ימים בברלין. בתוך שעה וחצי של נסיעה חברתי אליהם ובילינו יחד בעיר. בסופי שבוע נסעתי, יחד עם חברים מהתוכנית, לטייל גם מחוץ לגרמניה. היינו בין היתר בפראג ובאמסטרדם, עניין של 5-6 שעות נסיעה בסה"כ לכל יעד. זה שבר את שגרת הלימודים, והוסיף גיוון והווי".

מאיפה הכסף לכל הטיולים האלו, אתם שואלים. ובכן, ארסמוס+ מממנת את הטיסות מישראל וחזרה, ובנוסף מעניקה לכל סטודנט דמי שהייה חודשיים של 800 אירו במהלך הסמסטר. "בוא נגיד, שגם אחרי תשלום חודשי של 250 אירו למעונות, וכל הוצאות המחיה השוטפות שהיו לי שם, חזרתי עם יתרת זכות קטנה", אומר וולפסטל בחיוך.

עוד משהו שמעלה חיוך על פניו, הוא קבוצת הווטסאפ שנולדה במגדבורג. "במרוצת התקופה נוצר קשר טוב בין כ-10 חבר'ה מהתוכנית. זאת הקבוצה שאיתה הייתי מבלה בסופי שבוע, במסיבות בעיר או בטיולים מחוצה לה. אחד הדברים שהיינו עושים הוא ארוחות קונספט, ועד היום אני מקבל מדי פעם בווטסאפ תמונות של מה שנראה כמו חומוס בליווי כיתוב 'הכנתי לבד'".

 

לחזרה לבלוג של SCE