פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור

יום פתוח להנדסה והשמיים הם הגבול

מאיר אפרת הוא מנהל פרויקטים בחברת התעופה אל-על ובוגר המחלקה להנדסת תעשייה וניהול * ביום שישי הקרוב, 27.12, שנה בלבד אחרי שסיים את לימודיו, הוא ימצא עצמו שוב במכללה * אלא שהפעם הוא יעשה זאת במסגרת יום פתוח להנדסה, שם יספר למועמדים ללימודי הנדסה על מסלולי ושיטות הלימוד במכללה

בשנים האחרונות הקשר בין התעשייה לאקדמיה בתחום ההנדסה התחזק. בוגרים רבים ממשיכים לשמור על קשר עם מוסד הלימודים בו למדו, במטרה לשפר שיטות עבודה ותוצאות. ב-SCE בחרנו לחזק מגמה זו. ביום שישי הקרוב, 27.12.19, ייערך במכללה יום פתוח להנדסה לתואר ראשון ולתואר שני, בנוכחות בוגרי המכללה שיספרו על התואר והחיבור לתעשייה מניסיונם האישי. במכללה מזמינים מועמדים ומועמדות להגיע לפגוש את הבוגרים והבוגרות, להתרשם ממסלולי הלימוד ולהכיר את סגל ההוראה.

אחד הבוגרים שישתתפו ביום הפתוח, הוא מאיר אפרת, שסיים את לימודי התואר בהנדסה תעשייה וניהול לפני שנה. "ללימודי ההנדסה הגעתי כי חיפשתי מקצוע ריאלי", הוא מספר. "בחרתי ללכת ללמוד הנדסה תעשייה וניהול, כי למרות הצד המתמטי והלוגי, חיפשתי גם משהו שקשור להון האנושי ולא רק מחשבים. בזמן התואר בחרתי להתמקד בתחום מערכות המידע, משום שהנושא נראה לי מעניין ומאתגר".

לאחר שסיים את לימודיו החל בחיפוש עבודה בתחום בו למד. "לאחר קבלת התואר החלטתי להתמקד בתחום ומערכות המידע, נושא שאהבתי בתקופת הלימודים. כך הגעתי לתפקיד מנהל פרויקטים בתחום מערכות המידע בחברת התעופה אל-על. בנוסף, בזכות החיבור למכללה והרצון לעסוק גם בלימוד והוראה, התחלתי לתרגל שני קורסים במכללה בתחומים שאני מכיר היטב מהלימודים והעבודה - אלגברה ומערכות המידע. כך, בשנתיים האחרונות אני עוסק גם כמתרגל במכללה, ובקרוב אתחיל לימודי תואר שני באוניברסיטת תל אביב".

במסגרת עבודתו אחראי מאיר על פרויקטים שונים באל-על, כמו לדוגמה דף התשלום באתר האינטרנט של החברה. "כל עדכון, שדרוג, או שינוי בדף עובר דרכי ואני משמש בעצם כגורם המחבר בין מנהלי המוצר לבין המתכנתים, במטרה שכל השינויים והתוספות בפרויקט יתקיימו כסדרם ועל פי ההחלטות שנקבעו מראש. את הידע לביצוע התפקיד רכשתי במכללה, וכיום, כמתרגל, אני מביא לסטודנטים דוגמאות מהפרויקטים שאני מנהל באל-על. כך הם יכולים לראות את הקשר בין החומר התיאורטי לתעשייה ולחוות מעט מההחלטות והאתגרים שיעמדו בפניהם בעתיד. לכן אני שמח גם לקחת חלק ביום הפתוח ולספר למועמדים על המכללה, על המרצים וכמובן על הקורסים שהכינו אותי לעבודה שלי היום".