פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור

השר אלקין: נסייע לקדם את תוכניות הפיתוח של SCE

כך אמר השר להשכלה גבוהה ומשלימה, זאב אלקין, בביקור שקיים במכללה * נשיא SCE, פרופ' יהודה חדד הציג לשר את התכנית להקמת קמפוס במתחם חדש באשדוד ולהקמת קמפוס לאדריכלות בעיר העתיקה בבאר שבע

השר להשכלה גבוהה ומשלימה, זאב אלקין, ויו"ר ות"ת – הוועדה לתכנון ולתקצוב של המועצה להשכלה גבוהה, פרופ' יפה זילברשץ, ביקרו ב-קמפוס המכללה בבאר שבע ונפגשו עם נשיא המכללה, פרופ' יהודה חדד, ועם חברי ההנהלה הבכירה.

פרופ' חדד הציג בפניהם את האתגרים הקיימים כיום בהפעלת קמפוס המכללה באשדוד ואת התוכניות העתידיות להקמת קמפוס במתחם חדש שיאפשר להגדיל משמעותית את מספר הסטודנטים באשדוד מ- 2,500 כיום ל-10,000 בעתיד. "קמפוס אשדוד הוא בעל פוטנציאל אדיר. הקמנו אותו מתוך תפיסה שהוא יותאם לתוכניות באזור שלו. המל"ג החליט שהוא יהיה שלוחה ומחייב כיום את המכללה ללמד תוכניות באשדוד רק אם הן קיימות גם בקמפוס בבאר שבע", אמר חדד, וביקש מהשר אלקין ומפרופ' זילברשץ, "לאפשר עצמאות אקדמית לקמפוס אשדוד".

עוד ציין פרופ' חדד, כי בימים אלו מקדמת המכללה גם את הקמתו של קמפוס לאדריכלות בעיר העתיקה באר שבע.

השר אלקין אמר, כי משרדו יסייע לקדם את תוכניות הפיתוח של המכללה באשדוד ובבאר שבע. עוד אמר השר: "ברור שלקמפוס אשדוד יש ייחודיות. הפתרון צריך להיות מודולרי. נשתדל לסייע למכללה ככל שניתן".

פרופ' חדד, שהיה מראשוני המברכים על הקמתו של משרד ייעודי לענייני השכלה גבוהה, אמר, כי היה זה מהלך מתבקש שצריך היה להיעשות כבר לפני מספר שנים. "השר אלקין מכיר מקרוב את האקדמיה, ומגיע לה, לאקדמיה, משרד ושר שיצעידו ואת ההשכלה הגבוהה בישראל קדימה, ויזניקו אותה למקום לו היא ראויה – אל מרכז השיח והעשייה בהוויה הישראלית".

לדברי חדד, "האקדמיה הישראלית היא רשת הביטחון של מדינת ישראל בעולם, ואחת מאבני היסוד של חוסנה הלאומי, הכלכלי, החברתי והבינלאומי. החדשנות הטכנולוגית שיצאה מבית מדרשה של האקדמיה ונמצאה ראויה וטובה במאבק בקורונה מוכיחה שהאקדמיה הישראלית עודנה חיה, נושמת, בועטת ואף מסוגלת להוציא את המיטב מחוקריה, ולכן, דווקא עכשיו הממשלה חייבת לעודד ולקדם את ההשכלה הגבוהה, את המחקר ואת החדשנות".