פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור

האקתון שגרת קורונה של המרכז ליזמות וחדשנות

המרכז ליזמות ולחדשנות EIC בשיתוף חממת InNegev קיימו האקתון וירטואלי ראשון מסוגו, שהתמקד באתגרי החזרה לשגרה בתעשייה בעידן הקורונה. בהאקתון השתתפו 140 סטודנטיות וסטודנטים מכלל המחלקות להנדסה במכללה, שלומדים בקורסי המרכז ליזמות ולחדשנות. הם נדרשו לשתף פעולה ולפתח פתרונות לחזרה לשגרת העבודה.

באירוע סיום ההאקתון הסטודנטים הציגו את התוצרים בפורמט של מצגת משקיעים, באופן מקוון, בפני צוות שיפוט הכולל בכירים ממגוון חברות במשק. רעיון מקורי אחד היה מתקן שמוסתר בגג המעלית ודואג לכך שכל לחיצה באצבע על הלחצן תתיז אוטומטית חומר חיטוי על הכפתור - מה שמאפשר למשתמש הבא אחריו ללחוץ על הכפתור ללא כל חשש מהידבקות.

בין הרעיונות האחרים שהגיעו לצמרת הדירוג היו מכשיר הדפסת תלת-ממד שמאפשר בהכנסת אצבע הדפסה איכותית ומדויקת שחוסכת ביקור אצל מעצבת לק ג'ל מקצועית; גשש קול, שניתן להציב במקומות ציבוריים גדולים, המנטר עלייה דרמטית בדציבלים ומתריע על התקהלות אנשים; מכשיר חיטוי אוטומטי לחדרי שירותים; ומסכה רב-פעמית לפנים שעשויה משאריות צמח הקנאביס.

בין השופטים שבחנו את הרעיונות המעולים של הסטודנטים היו אלי בן סימון, חבר מועצת המנהלים של חברת נטפים, המשמש כיו"ר דירקטוריון חממת InNegev; אייל גינזברג, מנכ"ל החממה; אורית אלמוג מסודהסטרים; ד"ר נטע קלע, ראש המרכז ליזמות ולחדשנות, ואחרים.