פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור

עשרות חוקרים מהארץ והעולם ביום עיון במחלקה להנדסת בניין

בכנס שהתקיים בקמפוס אשדוד, בנושא "ניטור כשל דינמי של סלעים", דנו המשתתפים הרבים ברעידות אדמה, מכניקה של סלעים ויציבות מנהרות

עשרות חוקרים מאוניברסיטאות באיטליה, אנגליה, יוון, הודו וסין, הגיעו לכנס של המחלקה להנדסת בניין בקמפוס אשדוד. בכנס, שעסק בנושא סלעים וניטור כשלים, דנו במחקרים חדשים בתחום שבוצעו במעבדות, במנהרות ואף בזמן רעידות אדמה. בכנס השתתפו גם עשרות סטודנטים לתארים גבוהים מאוניברסיטאות בארץ שהגיעו לשמוע מומחים בתחום דנים בנושאים השונים.

מטרת הכנס היתה לבחון את הצד האקדמי של בעיות רבות בהן נתקלים מהנדסים אזרחיים בשוק העבודה. כך לדוגמה דנו אנשי המחקר במכניקה ובפיזיקה של סלעים, יציבות מנהרות שנחפרו בסלע וגם בעניין רעידות אדמה והשפעתן על מבני סלע ידי אדם. החוקרים, מישראל וממדינות העולם, הציגו את המחקרים שקיימו במעבדה או בשטח ולאחר מכן דנו בתוצאות המחקרים שהוצגו.

"אנו שמחים לארח מומחים בעלי שם עולמי במכללה שלנו באשדוד", ציינה פרופ' וופא אליאס, ראש המחלקה להנדסת בניין בקמפוס אשדוד. "המכללה שמה לעצמה מטרה להוות קשר בין עולם האקדמיה לאנשי השטח הפועלים בתחום, וגם בעולם מכירים בניסיון המחקרי שלנו ובקשר עם התעשייה. אנו מקווים, כי תוצאות המחקרים שהוצגו בכנס ישרתו את המהנדסים האזרחיים העובדים בתחום הסלעים ומקווים כי גם בעתיד נמשיך להוביל בתחום זה".