פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור

האקתון כימיה והענקת מלגות הצטיינות מטעם אדמה מכתשים

האקתון ראשון מסוגו קיימנו באחרונה בשיתוף פעולה עם חברת אדמה מכתשים. במסגרת ההאקתון קיבלו הסטודנטים להנדסה כימית משימה - למצות את החומר הפעיל בקנאביס ובאמצעים כימיים להופכו לנוזל למטרות טיפול בחולים שאינם יכולים לצרוך את הקנאביס הרפואי בעישון. אחד הפיתוחים שזכו לעניין ולשבחים על המקוריות עסק בשילוב הקנביס בחלב לשתייה, מוצר שזכה לכינוי "חנביס". מי ששפט את הסטודנטים היו מהנדסי חברת אדמה, ובראשם איגור כץ, מנהל הייצור באדמה מכתשים.

בסיומו של ההאקתון, שהיה מאתגר ומרתק, העניקה חברת אדמה מכתשים מלגות הצטיינות ע"ש מייסדי החברה, צבי צור, מיכה פירקסקי, ישראל תמיר ואליהו תאומים. המלגות הוענקו, כמדי שנה, לסטודנטים מצטיינים מהמחלקה להנדסה כימית שהראו הישגים לימודיים מרשימים במהלך השנה. את המלגות העניקו סמנכ"ל תפעול ישראל באדמה ומנכ"ל אדמה מכתשים, צבי מנור, ונשיא המכללה, פרופ' יהודה חדד. הסטודנטים שקיבלו את המלגות הם גל קריאף, שלומי ביטון, מלאני בהר, בר טביביאן ונדב מנור. שלושה מהם, נציין, עובדים כיום בשנתם הרביעית לתואר במתקני אדמה מכתשים בבאר-שבע במסגרת תכנית חדשה שמובילות המכללה והחברה. במסגרת התכנית סטודנטים מצטיינים משתלבים בתפקידים בתחום הכימיה בחברה על מנת לייצר אופק תעסוקתי איכותי לסטודנטים מהמכללה ולהשאירם בנגב.

נשיא המכללה, פרופ' יהודה חדד, בירך את הסטודנטים על העבודות המרתקות שהציגו, ואמר כי ההאקתונים הרבים שנעשים במכללה נועדו להוציא משערי המכללה בוגרים מהנדסים שמביאים ערך מיוחד וייחודי לעולם התעשייה הישראלי. פרופ' חדד הזכיר לא מעט מנהלים בכירים באדמה מכתשים שנמנים עם בוגרי המכללה.

סמנכ"ל תפעול ישראל באדמה, צבי מנור, בירך אף הוא את הסטודנטים המצטיינים ומשתתפי ההקאתון, והביע פליאה והערכה למספר הרב יחסית של הסטודנטיות במחלקה. מנור סיפר באריכות על מייסדי מכתשים, מיכה פיקרסקי, צבי צור ואליהו תאומים, זכרם לברכה, וישראל טמיר יבדל"א, שהחלו את המפעל הענק שלהם במעבדה קטנה שמוקמה ברפת פנויה ולימים המשיך צור את המפעל הציוני בנגב.

הדוברים שיבחו את גב' רחל לוי, מנהלת קשרי הקהילה של אדמה מכתשים, על הייזום והדחיפה של ההאקתון שיהפוך למסורת.