פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור

קשר משפחתי על ספסל הלימודים

לרגל יום המשפחה קבלו את סיפוריהם של שני צמדים - אח ואחות ושני אחים - הלומדים הנדסה באשדוד ובבאר שבע

עידו ושלי חזן, אח ואחות, שניהם סטודנטים שנה א' בקמפוס אשדוד, שעוזרים אחד לשני במטלות הבית ובהכנת סיכומים בין זום לזום.

עידו היה הראשון שהחליט שהוא רוצה ללמוד השנה הנדסת תוכנה, וסחף אחריו את שלי, אחותו הקטנה, שבחרה ללמוד הנדסת בניין. השניים גרים באותו הבית יחד עם הוריהם, ונהנים מהנוכחות ומהתמיכה אחד של השני, בטח בעידן הזום.

"בלמידה בזום את יכולה להיות מאוד בודדה לפעמים, כי בסוף זה מול מחשב בחדר עם ארבעה קירות", אומרת שלי, "העובדה שאני יודעת שעידו יושב בחדר השני ולומד כמוני עוזרת לי להתרכז ומפקסת אותי".

שני האחים מתעוררים מדי יום יחד ללימודים, לומדים בדר"כ בחדרים נפרדים, ונפגשים בהפסקות במסדרון הבית, ממש כמו בקמפוס.

בבית משפחת חזן לכל אחד יש תפקיד. שלי אחראית להשכים בבוקר את עידו, ועידו דואג להכנת ארוחת צהריים זריזה בין השיעורים. למרות שהם לומדים לתארים שונים, החומר הבסיסי דומה בחלק מהמקרים, כך שאם אחד מהם מתקשה בתרגיל או נושא מסוים הוא מקבל עזרה אחד מהשנייה.

שלי מסכמת את התקופה: "עם כמה שהקורונה הקשתה על החיים של כולנו, היא גרמה לנו, כאחים, להיות יותר יחד ולעזור האחת לשני. הלימודים המשותפים ב-SCE, והשותפות שנוצרה בינינו בין הזומים, הלימודים והארוחות המשותפות, חיזקו את הקשר שלנו".

אחים לתוכנה בבאר שבע

ומכאן אל נבחרי קמפוס באר שבע לציון יום המשפחה, האחים תומר ואדיר אנגל, האחד בוגר המחלקה להנדסת תוכנה והשני לומד בה כיום.

תומר (26), תושב העיר, החל ללמוד הנדסת תוכנה בשנת 2016. אדיר (27), אחיו הגדול, בדיוק חזר מהטיול הגדול שלו בדרום אמריקה וצפה בו מתחיל ללמוד. שנה חלפה וגם אדיר הבין, כי גם הוא מעוניין ללמוד הנדסת תוכנה ב-SCE. כך יצא ששני האחים למדו לתואר דומה באותו המוסד. כיום תומר הוא כאמור בוגר המכללה, ואדיר יסיים השנה את לימודיו.

אדיר מספר, כי תומר עזר לו מאוד להישאר מפוקס במהלך התואר, בדגש על השנה הראשונה של הלימודים. "השנה הראשונה של הלימודים כללה את הקורס בשפת התכנות C, שהיה לי קשה במיוחד. תומר היה שם בשבילי, ישב איתי, לימד והעביר לי את החומר בצורה הטובה ביותר, כך שלבסוף סיימתי את הקורס בהצטיינות".

האחים אנגל גדלו והתחנכו בבאר שבע וכעת הם גרים בנפרד בעיר. בימים כתיקונם, בהם הלימודים היו פרונטליים, למדו השניים יחד שני קורסים ודאגו להיפגש גם בהפסקות. האחים מספרים, כי ההורים שלהם כבר מכירים בעצמם מושגים מלימודי תוכנה, מכירים את שמות המרצים ומעורבים בנושאי הפרויקטים שלהם.

לסיכום אומר תומר: "לפעמים אתה לא יודע כמה חומר מצטבר אצלך במהלך התואר. עצם העובדה שהייתי חוזר עם אחי על קורסים שלמדתי כבר, חיזקה אצלי את ההבנה העמוקה של החומר הנלמד ועזרה לי גם בלימודי התואר שלי". אדיר מאחל לסטודנטים הבאים להנדסת תוכנה, "שיהיה להם אח או חבר, שיעזור, ילמד, יפקס אותם ויסייע להם לצלוח את התואר בצורה הטובה ביותר".