פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור
רותם לוגסי-גל, בוגר המכללה האקדמית להנדסה אשדוד, סיים את לימודיו בשנת 2006, ומאז עובד בתחום הנדסת התוכנה. כיום אחיו הצעיר, דור, לומד אף הוא במכללה, ובעצתו של רותם - את מקצוע הנדסת התוכנה

רותם לוגסי-גל, תושב אשדוד בן 36, נשוי ואב לשניים, סיים את לימודיו בשנת 2006 ועובד בתחום התוכנה כבר עשור. "בשבע השנים האחרונות אני עובד בחברה בשם 'קום איי. טי'", הוא מספר, "לפני-כן עבדתי בייעוץ אינטגרציה אפליקטיבית בכל המגזר העסקי". רותם התאהב בעולם המחשבים עוד בתיכון ומסיבה זו הלך ללמוד במכללת SCE הנדסת תוכנה. 

"כשאני התחלתי את הלימודים, קמפוס SCE אשדוד היה בתחילתו", מספר רותם על ההבדלים בתחום לימודי המחשבים באשדוד. "בשנה הראשונה ללימודים הקימו את המבנה הראשי של המכללה ועם השנים הוא המשיך להתפתח. הכלים שקיבלנו בזמנו עזרו לנו מאוד בתחום המקצועי אבל הדברים המשמעותיים שהשתנו לאורך השנים הם הכוח של המכללה, ההשקעה שלה בקשרים ושיתופי פעולה עם שוק העבודה, ועלייה מסיבית בחברות היי-טק וסייבר באשדוד ובסביבה. כיום סטודנטים של המכללה יכולים להשתלב בחברות מובילות עוד בתקופת הלימודים".

אחד הסטודנטים הנהנים מעבודה בתחום התוכנה עוד בזמן הלימודים הוא אחיו הצעיר של רותם, דור לוגסי-גל. דור, שנה ג' בלימודי הנדסת תוכנה במכללת SCE, החל לעבוד השנה בחברה מובילה בתחום התוכנה. דור הגיע ללימודים בעקבות  אחיו שהמליץ לו בחום על המכללה. "עוד כשהייתי ילד קטן ראיתי את אחי במחשב ועניין אותי מה שהוא עושה. בבית הספר היסודי הייתי בתכנית המקדמת את תחום המחשב והתעניינתי בפיתוח אתרים, תוכנה וכדומה. העובדה שאחי הגדול תומך בי ויודע להדריך אותי ולהגיד לי לאן ללכת ומה לעשות בכלל, עזרה לי להגיע למכללה ולעבודה שלי כיום".

"כיום גם במרכז שומעים על מכללת SCE ושמה של המכללה הולך לפניה", הוסיף רותם. "יחד עם זאת יש פיתוח מוגבר של תחום ההיי-טק באשדוד וחברות המשתפות פעולה עם המכללה מקבלות משאב אדיר - לא צריך להביא מחוץ לעיר עובדים, אלא יש להם מאגר בוגרים מקומי של סטודנטים מוכשרים להנדסה. בסוף התואר הסטודנטים מסיימים עם ניסיון של שנתיים שזה רווח עצום לתעשייה וכמובן לעצמם".