פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור

פיתוח חדש של סטודנטים יגלה לכם אם האתר שינה מחירים

קשה להעריך מתי יחזור ענף התיירות והטיסות לשגרה, אבל יש כבר את מי שמתכונן ליום שאחרי. בימים אלו עובדים הסטודנטים דניאל רבינוביץ' (25) וניקולס רויזמן (27) על תוסף חדשני לדפדפן האינטרנט אשר יסייע למשתמש לראות שינויי מחירים באתרי החופשות והטיסות. הסטודנטים פיתחו את התוסף כחלק מפרויקט הגמר שלהם לתואר ראשון בהנדסת תוכנה

דניאל רבינוביץ' וניקולס רויזמן, סטודנטים להנדסת תוכנה בקמפוס באר שבע, החליטו להתמקד בפרויקט הגמר שלהם בבעיה עמה מתמודד כל מי שמזמין טיסה או חופשה דרך האינטרנט – אתרי החיפוש מציגים מחירים שונים בכל כניסה. "בדקנו את הנושא יחד עם המנחה שלנו, ד"ר נטליה וונטיק, והתברר לנו שרוב האתרים הפופולריים משנים מחירים", מספרים הסטודנטים. "גילינו ששינויי המחירים קורים לפי הרבה קריטריונים שונים הנמצאים בכל מחשב ובכל דפדפן. קריטריון לדוגמה הוא היסטוריית החיפוש. למשל אם נזמין כל הזמן חדרים במלונות של 5 כוכבים, ישנה סבירות גבוהה שנקבל הצעות מחיר גבוהות יותר מהרגיל".

כך נולד פרויקט "TrueTicket" של רבינוביץ' ורויזמן שיצרו למעשה תוסף שיש להתקין במחשב המופיע בדפדפן האינטרנט. לתוסף זה 3 אפשרויות: 'on' לצורך הפעלת שינוי הקריטריונים במחשב ובכך קבלת מחירים מוזלים יותר, 'off' לצורך כיבוי התוכנה וחזרה להגדרת המקור ו-'check in' לצורך בדיקת אמינות האתר מתוך מאגר האתרים שנבדקו בעבר על ידי הצוות המפתח. "אם ישנו אתר שהמשתמש נכנס אליו וטרם נבדק על ידינו, לחיצה על 'check in' תשלח את כתובת האתר לרשימת האתרים הממתינים לבדיקתנו" מספרים הסטודנטים, "כבר בדקנו כמה אתרים כמו 'וואלה' ו'בוקינג' ואנו ממשיכים עם הבדיקות גם בימים אלו".

"TrueTicket" זכה לתואר הפרויקט המצטיין לשנת תש"פ בכנס הפרויקטים השנתי של המחלקה להנדסת תוכנה בקמפוס באר שבע. "בימים אלו ענף התיירות כמעט אינו פעיל וטיסות לא יוצאות לפועל, לכן עתיד הפרויקט לא הוחלט מבחינתנו", מסכמים הסטודנטים, "פיתוח הפרויקט דורש משאבים רבים, כאשר נחזור לשגרה, נשקול את המשך העבודה עליו והוצאתו לשוק".