פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור

בדיקתון: תחרות לבדיקות בשיתוף התעשייה

המחלקה להנדסת תוכנה במכללת SCE קיימה תחרות סיכום קורס איכות ובדיקות. במסגרת תחרות הבדיקתון, שנערכה במשך 24 שעות, התבקשו הסטודנטים להתחלק לקבוצות ולמצוא באפליקציה קיימת בשוק כמה שיותר באגים ותקלות. חברת Proyoli, שהשתתפה בתחרות, הציגה לסטודנטים את אפליקציית Real Manager המציעה למשתמשים לבנות קבוצת כדורגל, לקנות שחקנים ולתפקד כמנג'ר. על האפליקציה הזאת נעשו הבדיקות של הסטודנטים.

לאחר היכרות עם האפליקציה במעבדה, יצאו הסטודנטים ליממה של עבודה במטרה למצוא כמה שיותר שגיאות (באגים) וכשלים במערכת. הסטודנטים השתמשו בכלל השיטות שנלמדו במהלך הקורס ובדקו את האפליקציה בסביבות שונות כמו אנדרואיד, אייפון ודסקטופ. המדדים על פיהם נמדדו הסטודנטים הם כמות ואיכות הבאגים, התרומה שלהם לחברה היצרנית, ומידת השימוש בתיאוריה ובשיטות שנלמדו בקורס.

"לצורך התחרות הכניסו בחברת ‘Proyoli’ בין שמונה לעשרה באגים במערכת", סיפרה ד"ר הדס חסידים, מרצה בקורס איכות ובדיקות במכללה. "הסטודנטים שלנו הצליחו למצוא עשרות שגיאות  נוספות במערכת. המטרה של הבדיקתון הייתה להציג לסטודנטים פרויקט סיכום, שמראה גם את התרומה של הקורס לתעשייה ולעולם התוכנה. הסטודנטים למדו על עבודת בצוות תחת לחץ, כמו בעולם האמיתי, והחברה מצד שני נהנתה משירות חשוב שיכול לעזור לה ללמוד ולתקן בעיות במערכת".

תחרות זו מצטרפת לשורה ארוכה של פרויקטים של מכללת SCE הנעשים תחת שיטת הלימוד Project Oriented. שיטה זו מבוססת על לימוד תוך עשייה במגוון רחב של שיעורים במהלך התואר. סטודנטים מתנסים בעבודה קבוצתית לפתרון בעיות הנדסיות מהתעשייה, תוך הנחיה אקדמית ופרקטית צמודה המותאמת למציאות משתנה. מטרת שיטת הלימוד Project Oriented היא להכין את הסטודנטים לשוקי העבודה, ומחקרים רבים אף מראים קשר בין הצלחת בוגרים בעולם ההנדסה לבין הלימודים בשיטה זו.