פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור

חוזרים ללימודים בצל המלחמה

שנת הלימודים האקדמית תשפ"ד נפתחה בקמפוסים באר שבע ואשדוד * רקטור ומייסד המכללה, פרופ' יהודה חדד: "חשוב ללמוד ולהתפתח, לחיות ולחקור מתוך מחויבות לכל אלה שחירפו נפשם למעננו. שנת לימודים מוצלחת לכולנו"!

שנת הלימודים תשפ"ד נפתחה ברגשות מעורבים עם סטודנטים חדשים וותיקים אך עם זאת, היו גם סטודנטים שנפלו וחסרים בספסל הלימודים.

ביום פתיחת הלימודים, הנהלת המכללה ואגודת הסטודנטים לא שכחו את הנופלים והחטופים ודאגו להציב כרזות ופינת זיכרון. לצד דוכן מטה החטופים שהוצב במדשאה המרכזית, הקימה אגודת הסטודנטים יריד דוכנים מיוחד של עסקים מהעוטף ומהצפון לרווחת הסטודנטים, כצעד של תמיכה וחיזוק בתושבים שפרנסתם נפגעה. כמו כן, בכל אחת מהכיתות הוצב כיסא ריק למען העלאת המודעות ל-136 החטופים שעדיין נמצאים ברצועת עזה.

לצד הקושי הגדול, הסטודנטים הגיעו עם מידה של אופטימיות והתרגשות. המכללה אף פתחה את שעריה בפני עולים חדשים מארצות חבר העמים. כ-30 צעירות וצעירים עולים חדשים מאוקראינה ורוסיה, נרשמו לתכנית התואר השני בהנדסת תוכנה והחלו את לימודיהם במכללה וילמדו אולפן עברית במקביל ללימודיהם במכללה.

תכנית נוספת שעליה עומלים ב-SCE בימים אלה היא הקמה והגשת התכניות לתואר ראשון בדימות רפואי שייתן מענה לחוסר ההולך וגובר של אנשי מקצוע דימותנים בארץ בכלל ובדרום בפרט.

כמו כן, פרויקט חדש שהמכללה מייסדת בימי אלה הוא כיתות אקדמיות לתלמידי תיכון מצטיינים שילמדו לקראת תואר ראשון במכללה, תוך כדי לימודיהם בתיכון. זהו פרויקט משותף עם אגף החינוך בעיריית באר-שבע ובעיריית אופקים.

פרופ' יהודה חדד, רקטור ומייסד SCE: "אנחנו נרגשים לפתוח את שנת הלימודים, ולפגוש את הסטודנטיות והסטודנטים שלנו בקמפוסים אחרי תקופה ארוכה. השנה האקדמית תיפתח בשגרת מלחמה, תוך התחשבות בסטודנטים משרתי המילואים וכוחות הביטחון, שמחרפים נפשם יום יום בהגנה על המולדת. אנו ב-SCE מצדיעים לסטודנטיות ולסטודנטים שלנו, הגיבורות והגיבורים, שניצבים בחזית הלחימה ומייחלים לשובם במהרה; מחבקים את המשפחות השכולות וזוכרים את הנופלים. מאוחדים וחזקים יחד!".