פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור

לא רק מהנדסים - גם אדריכלים

SCE פותחת תכנית לימודים חדשה - תואר ראשון באדריכלות .B.Arch

המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג) אישרה השבוע את פתיחתה של תוכנית לימודים חדשה לתואר ראשון באדריכלות .B.Arch ב-SCE. התכנית עתידה להיפתח בשנה"ל תשפ"ב. המחלקה לאדריכלות תהווה נדבך נוסף להמשך הקמתו של ביה"ס לעיצוב של המכללה, תיתן מענה להתפתחות המואצת של דרום הארץ כאזור עתיר בתעשיות מתקדמות ובמרכזי מחקר ותהווה ופריצת דרך לנגב כולו. מדובר גם בבשורה של ממש עבור צעירים המתגוררים בדרום הארץ, שעד כה נאלצו לרכוש ידע והשכלה בתחום רק באזור המרכז והצפון.

מטרת תוכנית הלימודים לתואר ראשון באדריכלות .B.Arch היא להכשיר את הדור הבא של האדריכלים והאדריכליות בישראל, מתכנני הערים ולהעניק להם "ארגז כלים" לתכנון נכון, שימור מבנים, שימוש בכלים טכנולוגיים, קיימות וחדשנות. בוגרות ובוגרי לימודי אדריכלות יהיו בעלי יכולת לתכנן מבנים ומכלולים אורבניים ואזוריים תוך התחשבות בהיבטים גלובליים-סביבתיים ומקומיים, תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות וחדשניות; כל זאת תוך פיתוח אחריות חברתית-ביקורתית.

תכנון חלל ועיצובו דורש ידע רחב הכולל הכשרה מעמיקה של קורסי ליבה המאזן בין אוריינות אדריכלית, אורבנית וסביבתית, תוך דגש רב על קורסים בתחומים הבאים: אדריכלות בינוי ערים, סביבה, טכנולוגיה וחברה. במהלך הלימודים יקבלו הסטודנטיות והסטודנטים הכשרה להתמודדות עם האופי הבינתחומי של מקצוע האדריכלות  והמעטפת המלאה לעיצוב ולתכנון מבנים מיסודם. הלימודים יתקיימו הן בעבודה אינדיבידואלית והן בעבודה קבוצתית. תהליכי הלמידה ייעשו באולמות הסטודיו לתכנון, בכיתות ייעודיות, במעבדות, בסדנאות, בסמינרים, בסיורים וכן בסדרות של הרצאות של חברי הסגל ומרצים אורחים.

תוכנית הלימודים תתפרש על פני חמש שנים. שכר הלימוד יהיה אוניברסיטאי והענקת התואר מותנית באישור המועצה להשכלה הגבוהה (מל"ג).

פרופ' יהודה חדד, נשיא  SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון: "אני גאה על כך ש-SCE שלאורך השנים הצמיחה מתוכה את מיטב המהנדסים, הולכת להכשיר גם את הדור הבא של האדריכלים בישראל. אני מודה למועצה להשכלה הגבוהה על אישור התכנית החדשה ללימודי תואר ראשון באדריכלות .B.Arch. אישור זה מצטרף לאישור נוסף שהתקבל לאחרונה לתואר ראשון בתקשורת חזותית B.Des. כל אלה הם חלק ממהלך כולל ללימוד מקצועות העיצוב והאדריכלות ב-SCE תחת הפקולטה לעיצוב ואדריכלות. המחלקה לאדריכלות ותוכנית הלימודים המוצעת בה תיתן מענה להתפתחות המואצת של דרום הארץ כאזור עתיר בתעשיות מתקדמות ובמרכזי מחקר, ותאפשר לאלפי צעירים להתמחות בתחומים אלו. ביה"ס לעיצוב הכולל אדריכלות, תקשורת חזותית ומקצועות נוספים ייתן מענה גם לצרכי דרום הארץ. לתפיסתנו השכלה גבוהה היא נקודת הפתיחה במסלול הקריירה ופתיחת דלת לעולם התעסוקה. כיום, יותר ויותר צעירים מבינים את החשיבות הרבה של לימודים גבוהים ובחירת המקצוע המתאים והנכון עבורם. עלינו החובה לאפשר להם את ההזדמנות והנגישות להשכלה גבוהה איכותית שתפתח עבור הצעירים את הדרך לקריירה מצליחה ומספקת".

 

רוצים לדעת עוד על תואר באדריכלות? היכנסו לקרוא את כל התשובות לשאלות שלכם!