פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור

שתי סטודנטיות מאשדוד פיתחו אפליקציית ניווט לנכים

ספיר בוזגלו וטל בר-חן, שתי סטודנטיות מ-SCE המכללה האקדמית להנדסה אשדוד, פיתחו כחלק מפרויקט הגמר שלהן במחלקה להנדסת תוכנה אפליקציית ניווט לאנשים עם מוגבלויות. לאפליקציה שפיתחו, תחת הנחייתו של ד"ר אלי יצחק, קראו המפתחות "מגיעים בקליק". האפליקציה הוצגה גם בכנס "מהנדסים חברה" של המכללה העוסק בפרויקטים שנעשו בזווית חברתית.

האפליקציה נועדה להקל על חיי אוכלוסיית אנשים עם מוגבלויות, נכים ובני הדור השלישי על ידי הצגת מידע עדכני על רמת הנגישות הקיימת באתרים השונים בעיר, וכן על המתקנים לנכים הקיימים בכל אתר. האפליקציה כאמור מאפשרת למשתמש גם ניווט אל האתר המבוקש. לאחר שהמשתמש מכניס את היעד, האפליקציה שולחת אוטומטית הודעה למקום שהמשתמש בדרך לשם, ובכך יוכל לזכות ביחס מועדף וקבלת שירות מהיר בעת הגעתו ליעד. בנוסף יוכלו המשתמשים להחליף חוות דעת ודירוגים לאתרים השונים בנוגע למידת הנגישות שלהם, היחס לנכים ועוד.

אחד היתרונות הגדולים של "מגיעים בקליק" שהוא הצגת מפת שיפועים על פני מפת העיר. כך יכול המשתמש לדעת מה השיפוע בכל רחוב והאם הוא יוכל להסתדר שם עם כיסא גלגלים. כל נקודה במפה נצבעת בצבע שונה בהתאם לשיפוע. כך למשל, מישור מוצג בצבע ירוק, מדרון בצבע אדום, והשאר בכתום.

"במחקרים שביצענו גילינו שנכים ואנשים עם מוגבלויות רבים נמנעים מלהגיע למקום כלשהו עקב חוסר ידע בנוגע לנגישות של אותו מקום", סיפרו טל וספיר. "אוכלוסייה זאת מתמודדת עם מכשולים רבים בתחום הנגישות על בסיס יום יומי. על מנת שנוכל לשפר, ולו במעט, את איכות חייהם של בעלי המוגבלויות בישראל, ואף לתת להם להרגיש שהינם שווים בין שווים, פיתחנו את אפליקציית 'מגיעים בקליק'".

לסיכום ציינו הסטודנטיות המפתחות: "האפליקציה עובדת, נכון לעכשיו, רק בתל אביב, אך בקרוב מאוד נוכל להכניס גם את הנתונים של אשדוד, אשקלון וערים נוספות בארץ. אנו מאמינות שהאפליקציה יכולה להביא לשינוי אמיתי בתפיסה של עסקים רבים בנוגע לנכים ואנשים עם מוגבלויות".