פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור

ארבעה סטודנטים מ-SCE ייצגו את ישראל בכנס בינלאומי להנדסה כימית

ארבעה סטודנטים לתואר שני בהנדסה ירוקה שבו מכנס בינלאומי של הנדסה כימית בספרד, שבו הוצגו מעל 60 מחקרים שונים מרחבי העולם * בין שבעת הזוכים, שנבחרו על ידי ועדת שיפוט בינלאומית, היה גם סטס שקלאין, סטודנט במכללה

בכנס בינלאומי להנדסה כימית שהתקיים בספרד, ארבעה סטודנטים מ-SCE ייצגו את ישראל. בכנס, Anque ICCE 3 - Student conference, שהתקיים באוניברסיטת קנטבריה שבעיר סנטנדר, הציגו סטודנטים מהעולם פוסטרים המתארים מחקרים שהם מבצעים בתחום ההנדסה הכימית. ועדת שופטים, שהורכבה מאנשי תעשייה ואקדמיה מהעולם, בחרה מתוך 60 הפוסטרים שבעה מחקרים מובילים. בין הפוסטרים שנבחרו היה גם הפוסטר של סטס שקלאין, סטודנט לתואר שני בהנדסה ירוקה מהמכללה.

סטס הציג מחקר שביצע בהנחיית ד"ר אושרת אונטמן, ד"ר אייל צור ופרופ' עדי וולפסון. המחקר של סטס עסק בקטליזטורים הטרוגניים על בסיס פוליסכרידים, תחום שלא נחקר בהרחבה עד היום. במהלך המחקר בדק סטס תגובות כימיות של חומרים במצבי צבירה שונים למטרת ייצור חומרים חדשים לשימושים בתעשיות המזון, הפארמה והתעשיות הכבדות.

"בכנס השתתפו עשרות סטודנטים לתואר ראשון ושני מהעולם", סיפר סטס שקלאין. "כולם הציגו מחקרים מאוד מעניינים בתחום הכימיה, והרבה מהם בעלי השפעה בתחומי הבריאות, התעשייה והייצור הכימי. מסיבה זו אני שמח שהשופטים בחרו גם בפרויקט שלי כמחקר בעל יכולת השפעה מיידית על התעשייה ועל מוצרים הנמצאים בחיי כולנו. היתרון במחקר שלי הוא שהחומרים שאני עובד איתם לא רעילים, ולכן מהתגובות שנוצרו בבדיקות השונות אפשר להשתמש בתעשיות שבאות במגע עם בני אדם. בנוסף, את החומרים שאני משתמש בהם למחקר ניתן לגדל לבד במעבדה, ולכן עלויות הייצור לא גבוהות. לדעתי הפרס על המחקר הוא ההוכחה שאנו בכיוון הנכון, ולכן נמשיך לבצע את המחקר במכללה במטרה להציג תוצאות מהימנות לקהילת ההנדסה הירוקה בעתיד".