פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור

881 מהנדסים חדשים בטקסי הענקת התארים במכללה

במעמד נשיא SCE, פרופ' יהודה חדד, ראשי הערים אשדוד ובאר שבע, מאות הורים גאים ובני משפחה, הוענקו באחרונה בשני טקסים תארים ל-881 מהנדסות ומהנדסים בוגרי תואר ראשון ושני

בשבועות האחרונים התקיימו באשדוד ובבאר שבע טקסי הענקת תארים ראשונים ושניים לבוגרי המכללה. 541 מהנדסים ומהנדסות חדשים קיבלו את התארים שלהם בהנדסה במחלקות השונות בקמפוס באר שבע, ויחד עם 340 הבוגרים של המכללה בקמפוס אשדוד מסיימים השנה את לימודיהם ויוצאים לשוק העבודה 881 מהנדסות ומהנדסים.

נשיא המכללה, פרופ' יהודה חדד, סיפר כי המהנדסים בוגרי מכללת SCE מהווים כיום 15% מכלל המהנדסים במדינת ישראל. "SCE צמחה להיות המכללה להנדסה הגדולה בישראל, והיום לומדים בה כ־5,500 סטודנטים לתואר ראשון ותואר שני בשני הקמפוסים, באשדוד ובבאר שבע. יש לנו קרוב ל-10,000 בוגרות ובוגרים מהנדסים".

בטקס באשדוד הזכיר ראש העיר, ד"ר יחיאל לסרי, כי לפני כשנה הונחה אבן פינה להקמת קמפוס הקבע של SCE בעיר, והעריך מעל הבמה כי בתוך כ-3 שנים הקמפוס יעמוד על תלו.

להמחשת תרומתם והצלחתם של בוגרי SCE, פרופ' חדד הציג את אחד משיאי כנס "מהנדסים חברה" שהתקיים באחרונה, בו הציגו שתי בוגרות פיתוח חדשני ראשון מסוגו בעולם - מגלשה שמיועדת לילדים המרותקים לכיסאות גלגלים. הוא ציין גם את האקתון "הנדסה מצילת חיים בדרכים", שהתקיים בשיתוף חברת מובילאיי במסגרת הכנס. "התוצרים שהציגו הסטודנטים שלנו היו מרהיבים ומעוררי השראה: צוות שפיתח מערכת התראה לרוכבי אופניים על סכנות מאחור, וצוות שפיתח רכיב חכם לקסדה שמזהה תאונה ומקפיץ למקום, באופן עצמאי, את כוחות ההצלה. חישבו על תרומתם האדירה של פיתוחים מעין אלה לחברה, לאנושות, לכולנו. לכך בדיוק אנו מכוונים, מחנכים ומלמדים את הסטודנטים שלנו".

בטקס בבאר שבע בירך ראש העיר, רוביק דנילוביץ', את הבוגרים וקרא להם לעוף על כנפי הדמיון שלהם וליצור עולם טוב יותר: "ההורים שלכם העניקו לכם את הערכים, המכללה העניקה לכם את הכלים המקצועיים הטובים ביותר".

לסיום אמר פרופ' חדד: "אנו שולחים אתכם, הבוגרים שלנו, לדרך החיים עם מטען של ידע וערכים שיעשה אתכם למהנדסים מצוינים, אשר יתרמו - כל אחד בדרכו - לפיתוחה של חברה בריאה וחזקה, אנושית וטכנולוגית כאחת. לאורך הדרך מצפים לכם אתגרים אישיים ותעסוקתיים מורכבים. אני בטוח כי תתמודדו עמם בהצלחה מרבית, תגיעו לפסגות ולגבהים ותובילו לעולם טוב יותר. אל תסתפקו בחלומות קטנים. לכו על החלומות הגדולים ביותר שתוכלו לדמיין והביאו את הבשורה שלכם לחברה הישראלית. בוגרי המכללה שלנו מבוקשים בכל מקצועות ההנדסה בתעשייה הישראלית".