פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור

מדפיסים מסכות בתלת-ממד

ימים מורכבים ומאתגרים, כמו שהניסיון כבר לימד אותנו, מוציאים לא פעם מאנשים את הרצון הטוב לסייע ולתרום. מיזם כזה שפועל ברחבי העולם הוא 3D printing VS. covid19, "הדפסת תלת-ממד נגד קורונה". בארץ הוא מופעל גם על ידי קבוצת Masks4Docs.

ארן אבגי, סטודנט ב-SCE הלומד שנה ד' במחלקה להנדסת מכונות בקמפוס באר שבע, נרתם לרכז את הפעילות הדרומית של הפרויקט בעודו מקפיד על כללי הריחוק החברתי והבידוד הביתי. הרעיון פשוט: התארגנות עצמאית של אנשים המחזיקים ברשותם מדפסות תלת-ממד, אשר מייצרים מסכות עשויות שקפים למניעת התזה. מסכות אלו נחבשות מעל מסכות הפנים המוכרות, ומספקות הגנה נוספת וחשובה מפני נוזלים המופצים בעיטוש ובשיעול.

ארן החזיק עד עתה בביתו מדפסת תלת-ממד בעלת כושר ייצור של כ-40 מסכות ביום. כדי להגביר את קצב הייצור הוא רכש מדפסת נוספת ויוכל להדפיס מעתה כ-100 מסכות ביום. את המסכות הוא מעביר, אם באיסוף עצמי ואם באמצעות עמותת "ידידים", אל יעדן. צוותים של עובדי עיריית באר שבע ובית האבות דורות בעיר העתיקה כבר נהנו ממשלוחי מסכות, והיום התבצעה גולת הכותרת של הפעילות המבורכת של ארן עד כה – מסכות רבות הועברו לשימוש הצוותים הרפואיים של בית החולים סורוקה, שם זקוקים לעוד אלפי מסכות.

המכללה שמחה להעביר לארן כמה ק"ג של חומר גלם PLA, שיספיקו לייצור של מאות מסכות; ומזמינה אתכם לפנות אליו בטלפון 050-2556429 עם כל רעיון לסיוע – מדפסת תלת-ממד ביתית, חומרי גלם, שקפים (מסוג A4 בעובי 150-200 מיקרון), ועוד.

הסיוע המעשי שמעניקים אנשי המחלקה להנדסת מכונות בהתמודדות עם נגיף קורונה, נמשך גם באשדוד. הפעם היה זה תורו של אביב כהן, סטודנט שנה ג' במחלקה בקמפוס אשדוד, אשר נרתם להדפסת מסכות בתלת-ממד.

מדפסת השייכת למחלקה הובאה אליו לביתו בגן יבנה על ידי מהנדס המחלקה אלון שפס, והוא החל בייצור בקצב של כ-40 מסכות ביממה. אביב כבר העביר לבית החולים אסותא באשדוד כ-300 מסכות ובקרוב יוכל להעביר כמות מכובדת נוספת לעמותת איחוד הצלה.

אביב מספר שהוא חש סיפוק רב בשל חשיבות הנושא, וקורא לכל מי שביכולתו לתמוך בחומרי גלם ו/או במדפסת תלת-ממד לפנות אליו בטלפון 050-5451629.