פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור

משלחת המחלקה להנדסה כימית השתתפה בתערוכת ACHEMA

כמדי שלוש שנים התקיימה גם השנה בפרנקפורט שבגרמניה תערוכת ACHEMA - התערוכה הבינלאומית הגדולה ביותר בעולם, אשר מציגה את חזית הטכנולוגיה של התעשיות הכימית והביוטכנולוגית, ומושכת אליה אלפי מבקרים מכל רחבי העולם.
בקיץ הזה זכו לקחת בה חלק מצטייני המחלקה להנדסה כימית משני הקמפוסים - דימה ועדן מאשדוד, וקורל ומור מבאר שבע. יחד עם חבר הסגל ד"ר יורם שוטלנד, הם חקרו את מיטב התצוגות בתערוכה, כאשר היו מלווים ע"י אריאל קלסקין מחברת פטרוס.
עם שובה של משלחת המכללה מגרמניה, תפסנו את הסטודנטיות והסטודנטים לכמה מילים של רשמים וחחויות. עדן אווסקר, שעולה לשנה ד' בקמפוס אשדוד, סיפרה: "במהלך התערוכה ניתנה לי ההזדמנות להיחשף לעולמות חדשים בתעשייה ולפיתוחים חדשניים שהוכיחו עד כמה מקצוע ההנדסה הכימית הינו חלק בלתי נפרד מהעתיד שלנו. אין ספק שזו הייתה חוויה יוצאת דופן שפתחה לי אופקים חדשים שיעזרו לי להתפתח בפן האישי".
מור בדנני, שעולה לשנה ד' בקמפוס באר שבע, הגדירה את הנסיעה "חוויה מטורפת", וביקשה להודות למכללה ולכל מי שהיה מעורב בהענקת ההזדמנות לטוס לכנס בסדר גודל הזה. "כל מתחם בתערוכה עסק בנושא אחר, וכך היה אפשר להיחשף לטכנולוגיות חדשניות בכל התחומים. הסיור במפעל לייצור ריאקטורים היה מסקרן והתעלה על כל הציפיות. בתור סטודנטית להנדסה כימית זו היתה חוויה מעשירה ומלמדת, וללא ספק הגבירה את החשק לעסוק בתחום".
קורל מונסונגו, גם היא עולה לשנה ד' בקמפוס באר שבע, אמרה: "קיבלתי את ההזדמנות המדהימה להיות בתערוכה מטורפת, שבה נחשפתי לחדשנות בתעשיית הכימיה. במהלך התערוכה נחשפתי לאלפי מיצגים והסברים שהעשירו את הידע שלי וקישרו בין הרקע התיאורטי הנלמד בכיתה לבין החלק המעשי. בנוסף, פגשנו במהלך התערוכה באופן אקראי בוגרים של המכללה ששמחו לדבר איתנו ולשתף אותנו בדרך שהם עברו. שמחתי לראות ולשמוע שהם מצליחים ומתקדמים במקום העבודה, שחלקם מנהלים, שיש לאן לשאוף ולאן להתקדם. אין לי ספק שהחוויה היתה מלמדת ומעשירה. אנצל את הבמה לומר תודה למכללה על ההזדמנות לשלוח אותי לתערוכה בסדר גודל הזה. וכמובן תודה ענקית לשותפים שלי למסע הזה - יורם, מור, עדן ודימה - שבלעדיהם החוויה לא היתה אותה חוויה".