איכות תוכנה בסביבות מתקדמות

ראש המרכז: ד"ר הדס חסידים

 

"התוכנה אוכלת את העולם" - כך תיאר ממציא הרשת מרק אנדרסן את הכיוון המתפשט של עולם הנדסת התוכנה ההולך וגדל, את המעבר ממערכות מונוליטיות למיקרו-שירותים, אירועים בלתי-תלויים ובלתי-צפויים הנגרמים ממורכבות הסביבות.

היום ניתן להסתכל על התשתית כעל קוד, המחבר רכיבי חומרה שונים באמצעות מחשוב-הענן שמספק משאבי תוכנה, חומרה ושירותים.

הנדסת תוכנה מוכוונת יישומים אנכיים, שמתמחים בנישה ספציפית, ולכן מוקד מחקרי נדרש לתחומים שונים, שהמשותף ביניהם הוא השירותים-הזעירים בענן, גישות זריזות והפצה רציפה.

המגמה מביאה לקיצור משמעותי של זמן הפיתוח והעלויות, ומאידך מעלה את המורכבות ומשנה את ההסתכלות על איכות ובדיקות התוכנה. אין ספק שהאתגרים העומדים היום בפני הנדסת התוכנה מעלים את הצורך במחקר ופיתוח, תוך דגש מיוחד על איכות ובדיקות התוכנה.

כחלק מהחזון של המחלקה להנדסת תוכנה ב-SCE, אנו חותרים לקדם ולהטמיע את איכות ובדיקות התוכנה במישור המחקרי וגם בהוראה, כחלק אינטגרלי מתוכנית הלימודים כבר מהיום הראשון. המחלקה שמה לה למטרה לקדם שת"פ עם התעשייה ליצירת תשתית הכרחית למחקר ולפרויקטים יישומיים, כנסים בינלאומיים, חשיפה למגמות עתידיות, איתור וצמצום פערים.

הקמת מוקד מחקר יישומי בתחום איכות התוכנה ב-SCE תשמש גרעין למחקר חדשני בשיתוף תעשייה מתחומים שונים, ליצירת הון אנושי בתחום וקידום מתודולוגיות ומדדי איכות, בדיקות בסביבות מובייל, IoT, הנדסת דרישות, והיבטים אנושיים בפיתוח התוכנה.

בשנה האחרונה החלו מחקרים ויוזמות ראשוניות לשת"פ עם התעשייה, ולכן מיסוד הפעילות יאפשר עבודה מתוכננת רציפה ומשמעותית בתחומים השונים, תוך שילוב סטודנטים לתואר ראשון ולתארים מתקדמים.

 

ליצירת קשר,
ד"ר הדס חסידים
טלפון: 08-6475889
דוא"ל: [email protected]

 

למאמרים נוספים בנושא מוקדי מחקר יישומי:

ביו חומרים ורפואה רגנרטיביתאלקטרואופטיקה, פיתוח טכנולוגיות לייזרים ויישומיהםמכונות שאיבה