יום ב׳
08.03.2021

חוקרות ומקיימות

חוקרות ומקיימות, מפגש מעשיר לרגל יום האישה, יתקיים ביום שני, 8.3.21, בשעה 20:00 (להזמנה).

לצורך רישום למפגש, יש למלא את הטופס המופיע מטה.

 

מחפשות חיסון ללחץ ושחיקה באקדמיה
ההרצאה תעסוק במושגים לחץ ושחיקה בתחום העבודה ובכלל, ותתמקד בדרכים שבהן ניתן לפתח מעין "חיסון" אישי כנגד השפעותיה המזיקות של השחיקה. נזהה את "הדרייב" שמדליק אותנו בעבודה (במקצועות שונים, וגם באקדמיה), ונבין מהם הגורמים ש"מכבים" אותנו. מסקנות ההרצאה יקשרו בין ממצאי המחקר האמפירי לבין החוויות בעולם האקדמי. המטרה המרכזית היא להבין לא רק איך לשרוד באקדמיה למרות כל הלחץ, אלא גם איך לשגשג ולפרוח.

ד"ר יעל רם, מרצה בכירה במכללה האקדמית אשקלון, מתמקדת בקשר שבין אנשים לסביבתם. בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה, ותארים שני ושלישי במנהל עסקים.

סוף העונה - 3 סיבות לא לקנות את החולצה
מה הקשר בין שונית האלמוגים לג'ינס, האם H&M טובים יותר לסביבה משאנל.
במסגרת ההרצאה נתחקה אחר מסלול החיים של הבגד, משלב גידול הכותנה ועד לקבירה באדמה, נאיר זרקור על תנאי ההעסקה של הפועלות במדינות עולם שלישי, נעמיק בדפוסי הצריכה ובארון הבגדים שלנו ונכיר דפוסי צריכה אלטרנטיביים לחובבות אופנה עם מצפון סביבתי.

גב' מיטל פלג מזרחי, חוקרת ומרצה על אופנה וצדק סביבתי, ממייסדות "מתלבשות על נובמבר", התנועה לקידום אופנה הוגנת בישראל. בוגרת התמחות במשרד האוצר בתחום כלכלה ירוקה, חובבת מושבעת של יד שנייה ובגדים עם סיפור ומי שלא קנתה בגדים במשך שנה ושרדה כדי לספר.