יום ד׳
25.05.2022

השקת המחלקה לתקשורת חזותית

"Transmedia: התגלמות הנרטיב במדיומים משתנים"

כנס ראשון למחלקה לתקשורת חזותית יתקיים ב-25-26 במאי 2022, באולם מינקוף בקמפוס באר שבע.

נושא הכנס, "טראנסמדיה", הוא מן המרכזיים בתקשורת חזותית בשנים האחרונות. המושג מתייחס לאופן שבו סיפור, עלילה, או מיתוג יכולים להתפרש על פני פלטפורמות ומדיומים שונים בפרקטיקה העיצובית. המושג ממחיש את אופן העברת המסר, דרך סיפור/נרטיב, תוך שימוש בטכנולוגיות ובפלטפורמות שונות.

הכנס כולל הרצאות, סדנאות ותערוכה. ההרצאות יתקיימו ביום רביעי, 25 במאי 2022, בשלושה פאנלים בין-תחומיים בהם יתאפשר דיאלוג בין מעצבים מהתעשייה ותיאורטיקנים מתחומי האמנות, העיצוב והטכנולוגיה. הפאנלים וההרצאות יעסקו הן בתיאוריה והן בפרקטיקה של טראנסמדיה, בדגש על השפעת הטכנולוגיה על יצירה בתקשורת החזותית. זהו נושא חשוב מאוד בעידן הנוכחי וחשוב להתייחס אליו מבחינה תרבותית, כלכלית, ואף משפטית.

מטרה נוספת של הכנס היא לקדם רשתות של תעשייה ותקשורת חזותית בנגב. ביום הכנס תוצג תערוכת עבודות סטודנטים בגלריית המחלקה לתקשורת חזותית. העבודות נעשו במהלך סמסטר א' וב', על ידי סטודנטים וסטודנטיות מן המחזור הראשון של המחלקה. ההרצאות, הכנס והתערוכה פתוחים לקהל הרחב בהרשמה מראש בתחתית עמוד זה, ללא תשלום.

ביומו ה-2 של הכנס, יום חמישי, 26 במאי 2022, ייערכו שלוש סדנאות המיועדות לסטודנטיות ולסטודנטים של המחלקה, שתיים מהן פתוחות לקהל הרחב. הסדנאות יתקיימו בסטודיו של המחלקה לתקשורת חזותית, בניין לגסי, וההרשמה אליהן מתבצעת בנפרד - לחצו כאן

מארגני הכנס, צוות המחלקה לתקשורת חזותית: נינו ביניאשוילי, עידו זייפמן, ד"ר אסתי קרביץ-לוריא. עיצוב: נועה סגל ויואב בריל.

לפרטים נא לפנות לעוזרת המנהלית, מירב קרויטורו: meiravc@sce.ac.il | 08-6174707.