יום ב׳
07.06.2021

מהנדסים רעידות אדמה

ביום שני, 7 ביוני, בשעה 10:00 בבוקר תתקיים תערוכה לימודית במסגרת הקורס "מבוא לרעידות אדמה" הנלמד במתכונת Project oriented במחלקה להנדסת בניין, קמפוס באר שבע.

בקורס לומדים סטודנטים שנה ג' על תופעת רעידת האדמה ועל ההשלכות ההנדסיות שיש להן על מבנים ועל האוכלוסיה. בהמשך תכנית הלימודים ילמדו הסטודנטים קורסים המתבססים על הידע שצברו בנושא תכנון מבנים לרעידות אדמה, שיפור עמידות מבנים קיימים וקורסים ייחודיים נוספים במסגרת תכנית ההתמחות בהנדסת מבנים לרעידות אדמה.

במסגרת הקורס התחלקו הסטודנטים לצוותי עבודה, בחרו נושא מרשימת הנושאים בקורס ולמדו אותו באופן עצמאי תוך הכוונה והנחיה של סגל ההוראה בקורס: ד"ר אבי שפירא וד"ר דגן בקון מזור. הסטודנטים נדרשים לתכנן ולהפיק מיצג שימחיש ויסביר את הנושא שבחרו, כגון מקורות רעידות האדמה בישראל, מה הם גלים סיסמיים וכיצד מודדים את תנודות הקרקע, כיצד פועלת מערכת התרעה בזמן אמת ועוד.

התערוכה "מהנדסים רעידות אדמה", שתוצג בקומה הראשונה בבניין קציר, מהווה אקורד הסיום של הקורס. במסגרתה יציגו הסטודנטים את פרי עמלם לקהל הפתוח ולשאר חבריהם לקורס, ובכך גם ילמדו אחד את השנייה. צוות שופטים המורכב מאנשי אקדמיה ומומחים מהמכון הגיאולוגי יסייר בין המיצגים ויבחן אותם ואת הסטודנטים.