יום ה׳
22.09.2022

המחלקה להנדסה כימית בקמפוס אשדוד, חברת אדמה-אגן וענף הכימיה במשרד החינוך, מזמינים אתכם - תלמידי התיכונים באשדוד, במגמת הכימיה, בעלי יוזמה ויצירתיות מחשבתית וחדשנית - להשתתף בכימיתון "חדשנות בעולם הכימיה" ב-22 בספטמבר, כ"ו באלול תשפ"ב, בקמפוס אשדוד של SCE המכללה האקדמית להנדסה.

מהו "כימיתון"? המונח נגזר מהמושג "האקתון" - שילוב של המילים Hack ו-Marathon. ה"כימיתון", בהקבלה, הנו שילוב של המילים כימיה ומרתון. מדובר בתחרות בת כמה שעות, שבה נחשפים המתמודדים לאתגרים, שעליהם לפתח עבורם פתרון / רעיון / מוצר / אב-טיפוס.

במסגרת הכימיתון יתחרו 10-12 צוותים של תלמידי תיכון, בליווי סטודנטים להנדסה כימית מהמכללה, בתחרות מאתגרת מעולם הכימיה והטכנולוגיה, במטרה למצוא פתרונות לאתגרים גדולים, למען עולם טוב יותר.

אתגרי הכימיתון הספציפיים יוצגו לצוותים בפעם הראשונה 48 שעות לפני מועד פתיחת התחרות, ולרשות הקבוצות המתחרות יעמדו 12 שעות למצוא ולהמציא פתרונות יצירתיים-יישומיים.

צוותי הכימיתון יגבשו פתרונות מבוססי חשיבה מדעית-הנדסית-חברתית הכוללת היבטים עסקיים ועיצוביים, וכן יתנסו בעבודת צוות, כל זאת תוך התמודדות עם סביבה תחרותית ואילוצי זמן. כל הצוותים ילוו על ידי מומחים בתחומים הרלוונטיים.

בתום התחרות יציגו הצוותים את תוצריהם בפני חבר שופטים מומחים, אשר יבחרו מתוכם את שלושת התוצרים הטובים ביותר (פרסים יינתנו לזוכים). כמו כן, הצוות שיזכה במקום הראשון, יזכה את בית ספרו בפרס.

חבר השופטים יורכב מאנשי אקדמיה, תעשייה, נציגי ארגונים חברתיים ויזמים. בין הקריטריונים לזכייה: זיהוי הבעיה ומתן מענה לה; יצירתיות וחדשנות; רמת הפיתוח שהושגה במסגרת הזמן של הכימיתון; והשינוי או ההשפעה הטכנולוגית-הנדסית של הפתרון המוצע על החברה / קהילה.

תאריכים חשובים:

  • 6.9.22 - תאריך סיום ההרשמה של הקבוצות. כניסה לאתר ההרשמה ולמידע על התחרות (המתעדכן כל הזמן).
  • 8.9.22 - מפגש מקדים לכל הקבוצות המשתתפות. במסגרת המפגש יוצגו נושאי הגג של התחרות ונהליה. המפגש יתקיים ב-SCE המכללה האקדמית להנדסה אשדוד, קמפוס ז'בוטינסקי, אודיטוריום 110, בין השעות 17:00-19:00.
  • 20.9.22 - 48 שעות לפני תחילת התחרות – פרסום האתגרים הספציפיים של התחרות. הנושאים יפורסמו באתר התחרות.
  • 22.9.22 - יום התחרות, שתחל בשעה 09:00 ותסתיים בשעה 22:00. לו"ז מדוייק יפורסם ביום האירוע עצמו. התכנסות בשעה 08:30 בקמפוס בני ברית, אודיטוריום 130.