פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור

התחום של בינה מלאכותית מתפתח במהרה בשנים האחרונות באקדמיה ובתעשיית ההייטק, ומשולב באפליקציות שונות בתחומים מגוונים הקשורים לאינטליגנציה מלאכותית (AI), כמו רפואה, רובוטיקה, ראייה ממוחשבת, רכב אוטונומי, סייבר ועוד. חוקרים רבים בארץ ובעולם עוסקים בבינה מלאכותית על גווניה השונים ובלימוד מכונה (ML) שמהווה תת-תחום של בינה מלאכותית.

מסלול בינה מלאכותית בלימודי מדעי המחשב מקנה לסטודנט ידע בסיסי והיכרות עם הבעיות והטכניקות של הבינה המלאכותית. במסגרת המסלול הסטודנט נחשף לעולם חדש ומאתגר המאפשר פיתוח אלגוריתמים ומנגנונים ייחודיים לביצוע משימות מתוחכמות הדורשות אינטליגנציה אנושית, כמו מערכות מומחה, ראייה ממוחשבת, ניווט אוטונומי, עיבוד שפות טבעיות, משחק שחמט ועוד.

קורסי הבחירה במסלול כוללים מבוא לרשתות עצביות ולמידת מכונה (ML), רשתות למידה עמוקה (Deep Neural Networks), וניתוח מבוסס ML של רשתות חברתיות.

כיום יש ביקוש גדול מאוד למפתחי בינה מלאכותית, והבוגרים יוכלו להשתלב בתעשיית ההייטק ובחברות טכנולוגיות וארגונים, וליישם למידת מכונה בעיבוד מידע ובניתוח של בסיסי נתונים גדולים. המסלול נועד להעניק לסטודנטים את הידע, הכלים וההכשרה המקצועית הדרושה למפתחי בינה מלאכותית.