מציגה: מיכל ליבריידר תרשיש
ארגון: ICL

ניהול הספקים הוא תחום שנמצא בין עולם הרכש לעולם האיכות, שני גורמים אשר לא תמיד רואים את הדברים עין בעין. השליטה בספקים מאד חשובה, ויש לה משמעויות רבות בעולם הרכש (העולם העסקי), אך גם בעולם איכות.

מצד אחד אנחנו רוצים את הספק הזול ביותר על מנת לקבל את הרווח המקסימלי מהמוצר הסופי. מצד שני, כאשר עובדים עם ספק לא איכותי, עלויות אי האיכות (הגלויות והנסתרות) עלולות להיות גבוהות משמעותית ולפגוע ברווח מהמוצר.

לכן מאד חשוב שעובדי האיכות יעבדו יחד עם עובדי הרכש על נושא הספקים, ויבינו את המשמעות של הספקים עבור החברה. חשוב לבנות יחד עם הרכש את נהלי הסמכה של ספקים חדשים, על מנת לוודא שלא מחליפים ספקים/מכניסים ספקים חדשים, ללא ידיעה של מחלקת האיכות.

שלב ההסמכה של הספק הינו חשוב מאד כדי שנדע מול מי אנחנו עובדים, אבל גם כדי שהספק שלנו ידע מול מי הוא עובד. ספק שרואה מולו לקוח רציני שיודע מה הוא רוצה, יתייחס למוצרים שהוא מוכר לאותו לקוח אחרת.

בהרצאה נציג לכם את תהליכי ההסמכה שלנו לספקים שונים ובעלי מאפיינים מגוונים. משלב סיווג הספק (בהתאם לרגולציה הנדרשת מהספק, לכמות החומרים שנרכשת ממנו וכו') לדרישות בסיסיות (כמו עמידה בתקני איכות שונים) ועד לשימוש בשאלונים ולעריכת ביקורת איכות ייעודית אצל הספק.

נשים דגש על איך לערוך מבדק ספק אפקטיבי בזמן קצר.