מרצה: שירלי גוסמן
ארגון: גודמן בית ספר למשחק בנגב

גודמן בית ספר למשחק בנגב נוסד בשנת 2005. בית הספר, הוקם במטרה להוות מוסד מקצועי (היחיד בדרום) להכשרת שחקנים, לפתח כישרונות מקומיים ולהקנות לתלמידיו ידע וכלים הדרושים להם לעיסוקם העתידי בתחום. בנוסף, בית הספר מבקש להוות מרכז תרבותי ואמנותי עבור תושבי באר שבע והסביבה. בוגרי בית הספר משתלבים בתיאטראות השונים בארץ ואף בטלוויזיה ובקולנוע.

בית הספר מורכב מאוכלוסייה מגוונת אשר מתחלקת לשלוש קבוצות:

צוות עובדי בית הספר: 10 עובדים (ברובם צעירים) מוכשרים, בעלי יוזמה ומקצוענים בתחומם.
סטודנטים: כ-60 סטודנטים הלומדים במסלול תלת-שנתי המורכב ממערכת לימודים מלאה במקצועות המשחק, הקול והתנועה.
צוות המורים: צוות מורים מקצועיים המונה כ-25 איש מהטובים בתחומם אשר באים ללמד ולביים בבית הספר.

במהלך השנה השלישית מציגים הסטודנטים כ- 7 הפקות ממגוון הרפרטואר (קומדיות, טרגדיות, מחזמר, הצגות ילדים ועוד) לקהל הרחב. כמו כן, במהלך השנה מתקיימים אירועים נוספים הפתוחים לקהל הרחב כגון תחרויות מונולוגים, ערבי שירה, מופעי אלתור ועוד. בנוסף לתכנית הלימודים הסטודנטים מחויבים לפרויקט הקהילתי של בית הספר. הסטודנטים מלמדים משחק ותיאטרון לאוכלוסיות מיוחדות במוסדות שונים בדרום. בסיום השנה חלק מהגופים מעלים הצגה או מחזה בבית הספר.

לפני כ- 4 שנים החליטה ההנהלה הציבורית של הבית ספר יחד עם מנכ"ל בית הספר לכתוב מספר נהלים לצורך הסדרת הפעילות של בית הספר. לצורך כך התנדב מר גדי ארליך מנהל אבטחת האיכות של כי"ל, ללוות את הבית ספר. בהמשך הוצע למנכ"ל לאמץ מערכת ניהול איכות 9001-ISO. המנכ"ל נעתר מידית לאתגר וכך לאחר כשנה וחצי של עבודה עם צוות העובדים המסור, בית הספר הוסמך לתקן על ידי מכון התקנים הישראלי. גודמן הוא בית הספר הראשון ועד כה היחיד שהוסמך לתקן מבין מוסדות התרבות בארץ!

תהליך בנית מערכת איכות לארגון זה הוא אתגר גדול. לעבוד עם תהליכים שונים ומאוד ייחודיים כמו גם אוכלוסייה מתחלפת של סטודנטים ומורים אשר פעילותם היא חלק בלתי נפרד מחיי ותהליכי בית הספר המהווים אתגר ניהולי מרתק. בהרצאה נציג את התהליך יישום התקן והשינוי שנעשה בעקבותיו בבית ספר.