אזורי למידה וגישה מבחוץ

בקמפוס באר שבע ממוקמת ספריית יצחק שביט הכוללת את אוסף הספרים להשאלה, ספרי העיון והספרים השמורים וכן ספריית צ'ייס המשמשת לאזור למידה. 

הספרייה מציעה 270 מקומות ישיבה לסטודנטים וסגל המכללה. שטח הספרייה הינו 1,800 מ"ר ומנצל את אור השמש במהלך שעות היום ומציע למבקרים נוף פנורמי של באר שבע וסביבותיה, כולל הנגב הבתולי הנראה למרחקים.

בקמפוס אשדוד ממוקמות ספריית ז'בוטינסקי הכוללת את אוסף הספרים להשאלה, ספרי העיון והספרים השמורים; וכן אזור הלימוד בני ברית הכולל את אוסף ספרי המכינה הקדם-אקדמית ואוסף קטן של ספרים שמורים. ספריית ז'בוטינסקי מציעה 62 מקומות ישיבה ואילו בספריית בני ברית יש 115 מקומות.

בכל הספריות ניתן ללמוד בקבוצות ליד שולחנות גדולים או ביחידם בתאים ללימוד אישי. הספריות מרווחות ומסייעות ליצירת אווירה נעימה המעודדת למידה. רבים מן הסטודנטים שלנו מעדיפים לעתים קרובות ללמוד בקבוצות ולא ביחידם. על מנת להיענות לצורך זה, "שיחות לימוד" בספרייה מותרות ואף מומלצות. מי שמבקר לראשונה בספריות לרוב מופתע לשמוע את ה"המהום" של הסטודנטים הלומדים ביחד. ישנם גם אזורי לימוד שקטים.

הקמפוס כולו מצויד באינטרנט אלחוטי, לכן הסטודנטים יכולים לעבוד בספריות עם המחשבים האישיים שלהם. כמו כן, עומדים לרשותם עמדות מחשב, מדפסות, סורקים ומכונות צילום. 

ציבור הסטודנטים ועובדי המכללה יכולים לגשת לכל מאגרי המידע מכל מקום בעולם ומכל מכשיר.
 

הדפסת ענן

 

למאמרים נוספים בנושא ספריות:

אודות הספריותמקורות מידע דיגיטלייםשעות פעילות וסגל • שימוש נאות וזכויות יוצריםשאלות ותשובות