פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור

מועמדים בעלי תעודת בגרות
5 יחידות במתמטיקה עם ציון מעל 70 או 4 יחידות במתמטיקה עם ציון מעל 85.

מועמדים שמקיימים את תנאי הקבלה במתמטיקה ואינם בעלי תעודת בגרות בכימיה, נדרשים ללמוד את הקורס מבוא מורחב לכימיה במסגרת המחלקה, ובשנה הראשונה ללימודים ילמדו שלושה סמסטרים.

בהנדסה כימית לומדים תכנון ופיתוח תהליכים ומוצרים כימיים וביולוגים חדשים, התפלת מים וטיפול בשפכים, אופטימיזציה של תהליכים קיימים וניהול תהליכי ייצור.

 כל זאת תוך שימוש באמצעים מתקדמים במדע נתונים, לימוד מכונה וננוטכנולוגיה עם הטמעת עקרונות הבטיחות ואיכות הסביבה.

 

ההבדל בין הנדסה כימית לכימיה הוא כמו ההבדל בין אפיית עוגה בבית לאפיית עוגות בקונדטוריה. התנאים, הכמויות והמכשור שונים. אנחנו מאמינים שמהנדס.ת כימי.ת טוב.ה הוא כימאי.ת טוב.ה.

ההנדסה הכימית מגוונת יותר ופותחת הרבה יותר דלתות מאשר לימודי כימיה.

 

בהנדסה כימית מקבלים את הכלים לפיתוח תהליכים, תכנון וניהול של מתקנים, תוך שימוש באמצעים מתקדמים, כגון: ננוטכנולוגיה, מדע נתונים ולימוד מכונה; כל זאת תוך הבנה עמוקה של פני השטח ומנגנונים.

בהנדסת חומרים עוסקים בפיתוח חומרים חדשים ובכימיה ובפיזיקה של פני השטח.

 

ההנדסה הכימית מאוד מגוונת, למעשה היא ההנדסה המגוונת ביותר מכל ההנדסות. בוגרי לימודי הנדסה כימית יכולים להמשיך לתארים מתקדמים ולחקור; ויכולים להשתלב בתעשיה הכימית הכבדה ותעשיית ההייטק, כגון תעשיית האלקטרוניקה, ננוטכנולוגיה, איכות הסביבה וקיימות, ביוטכנולוגיה, בחברות תכנון, פיתוח ובקרה של תהליכים ומתקנים.

 

לימודי הנדסה כימית נמשכים ארבע שנים.

 

תואר ראשון בהנדסה כימית מתאים למועמדים סקרנים, בעלי חשיבה יצירתית, בעלי כושר יזמות, ובעלי רצון להשפיע ולעשות את העולם טוב יותר.