ההתמחות נועדה להכשיר מהנדסים לתעשיית הביוטק ההולכת וגדלה באשדוד וסביבתה. זאת מתוך הבנה, כי העולם צועד לכיוון חומרים ממקורות טבעיים, שניתן לייצרם בכמות בלתי מוגבלת, שהנם בעלי תכונות ייחודיות הניתנות לשליטה ושהנם מתכלים וידידותיים לסביבה. דוגמה לכך הוא השימוש ההולך וגובר בסיבי משי העכביש, בתעשיות מגוונות, ביניהן תעשיית הטקסטיל ותעשיית הרכב (התרשמו מה עשו בחברות כמו The North Face ,adidas ו-Lexus).

בוגרי המסלול יהיו בעלי ידע רחב ומבוסס בביו-פולימרים ובשיטות הייצור שלהם, בתכנון ועיצוב של מוצרים מבוססים חומרים אלה, תוך היכרות עם טכנולוגיות מתקדמות מהתחום.

קורסי ההתמחות כוללים בין היתר קורסי מבוא מתחום הביוטכנולוגיה, כגון מיקרוביולוגיה וביולוגיה מולקולרית והנדסה גנטית, וכן קורסים ייחודיים למסלול כגון תכן באמצעות אלמנטים סופיים, הנדסת ביו-פולימרים, הדפסה תלת-ממדית של ביופולימרים וכן שיטות ייצור ופיתוח מוצרים מבוססי ביו-פולימרים.

בנוסף, במסגרת המחלקה פועל מרכז מחקר לביו-חומרים ורפואה רגנרטיבית, כאשר המחקרים המנהלים בו קשורים בקשר ישיר למסלול זה.

מסלול ההתמחות נבחר בסיומה של השנה השנייה ללימודי התואר. קורסי המסלול נלמדים לאורך שנים ג' ו-ד' במקביל ללימודי הליבה של התואר. בשנה ד' מבצעים הסטודנטים פרויקט גמר בתחום התמחותם, בין אם במסגרת מעבדות המחקר של המחלקה או בשיתוף פעולה עם התעשייה בתחום.

למידע נוסף ניתן לפנות אל ד"ר מיכל גולדנברג, בדוא"ל michalg@sce.ac.il או לד"ר כפיר בן הרוש, בדוא"ל kfirb@sce.ac.il.