ברוכים הבאים אל הסדנאות בהנדסה חכמה 23

SolidWorks - צעדים ראשונים | 25.6.23, 12:00-14:00 | כיתה 141 

סדנה בת שעתיים בה נעשה ריענון קצר ונעבור בזריזות על הכלים הנפוצים של התוכנה. נלמד איך לתכנן חלק בסיסי בשיטות שונות, לרבות ביצוע reverse engineering על ידי העתקת שרטוט קיים ב-tracing. יינתן זמן לשאלות והתנסות עצמית לפי דרישה.

ביומימיקרי - חדשנות בהשראת הטבע | 25.6.23, 14:00-18:00  
מנחה: ד"ר יעל הלפמן כהן  

ד"ר יעל הלפמן כהן הנה מומחית בתחום הביומימיקרי - חדשנות בהשראת הטבע. חוקרת, יועצת ומרצה בין־לאומית. מייסדת שותפה של ארגון הביומימיקרי הישראלי ומובילה את הפצת תחום הביומימיקרי בישראל כגישה לפתרון אתגרי האנושות. יעל בעלת תואר ראשון בהנדסה, תואר שני בניהול ותואר שלישי בתכנון ביומימטי מאוניברסיטת תל אביב.

ביומימיקרי (Biomimicry) הוא תחום דעת העוסק בחיקוי פתרונות הטבע ומזוהה כיום כמנוע חדשנות. הטבע הוא ספרייה גדולה של רעיונות, מבנים, חומרים ותהליכים, מקור להשראה, ללמידה ולחיקוי. "חשיבה ביומימיקרית" מהווה מקור לחדשנות בכל תחומי החיים. בהשראת בעלי חיים וצמחים פותחו חומרים, טכנולוגיות ותהליכים פורצי דרך. הסדנה הינה מסע אל חוכמת הטבע וביקור במאגר ההמצאות שלו, היא פותחת פתח לעולם הביומימיקרי, תוך מתן דוגמאות ליישומים חדשניים בעולמות תוכן מגוונים. הסדנה חוויתית ואינטראקטיבית, עשירה מאוד בהפעלות, הדגמות וניסויים, ומטרתה לעורר סקרנות והשראה, ולתרגל חשיבה אחרת, חשיבה הרואה בטבע מאגר ענק של פתרונות חדשניים. בתום הסדנה נציג כלים לחדשנות בהשראת הטבע, לרבות מאגרי מידע ושיטות חיפוש של פתרונות בטבע.

סדנת אתגר חשיבתי-תעשייתי | 26.6.23, 11:00-14:00 
מנחים: ד"ר אלעד שופן וד"ר חגי אילני 

קביעת תזמון פעילויות בפרויקט היא אחת הבעיות המורכבות בניהול פרויקטים. הסדנה מיועדת לצוותים בני 2-4 סטודנטים וסטודנטיות. כל הצוותים יתחרו בפתרון מיטבי של מספר אתגרי תזמון. בואו לאתגר את עצמכם!

סדנה מעשית בעולם הנתונים | 26.6.23, 15:00-17:00 | מעבדת מחשבים 
מנחה: אביתר לוי חברוני

סדנה פרקטית הנמשכת כשעתיים, על הכלי Power-Bi  - בינה עסקית, ביג דאטה כולל כלי הוויזואליזציה. הסדנה מיועדת ל-15 משתתפים בלבד.

סדנת אתיקה הנדסית, סמינר סטודנטים | 27.5.23, 11:00-13:00 
מנחה: מר אנדרו טיילור 

מר אנדרו טיילור, נשיא ובעלים של חברת Horizon Consulting LLC, מספק מגוון שירותי ייעוץ בתחומי אנרגיה גרעינית ואתיקה הנדסית. במהלך השנים 2016-2019, שימש כמנהל בכיר בקבוצת Nuclear Power בחברת Sargent & Lundy LLC. בין שלל תפקידו בתחום הגרעין, שימש אנדרו גם כיו"ר הוועד המנהל של המכון הלאומי לאתיקה הנדסית וכן כיו"ר ועדת האתיקה של ה-ASME (The American Society of Mechanical Engineers). כמומחה בעל שם עולמי בניהול תחנות כוח גרעיניות ואתיקה הנדסית, העביר אנדרו למעלה מ-100 סמינרים וסדנאות בנושא אתיקה הנדסית, לקהלים מגוונים, ביניהם סטודנטים ומהנדסים וזכה לפרסים רבים בתחום. לאנדרו תואר ראשון בהנדסת מכונות מאוניברסיטת אוקלהומה ותואר שני בניהול התפעול מאוניברסיטת ארקנסו. את ההכשרה וההסמכה להפעלת מתקני כוח גרעיניים השלים במסגרת הצי האמריקני, ממנו פרש משירות המילואים ב-2011 בדרגת קפטן, ומונה לעמית ASME ב-2016.

סדנת עיצוב להעצמת משתמש | 27.6.23, 13:00-16:00  
מנחה: ד"ר דוד גלולה 

ד"ר דוד גלולה הוא ראש מכון המחקר UED ומנכ"ל חברת ProUX לפרויקטי תוכנה וחוויית משתמש, מרצה בחוגים למערכות מידע במכללות האקדמיות עמק יזרעאל, צפת ותל אביב-יפו ומייסד שותף של התוכנית ללימודי UX ביחידה ללימודי חוץ באוניברסיטת חיפה.

הדיגיטל משפיע על כולנו בצורה מעמיקה. לעיתים, אנו, כאנשים, שאחראים על יצירת מוצרים דיגיטליים, מרגישים שאנחנו מייצרים ג'אנק טק – טכנולוגיות ממכרות, "טעימות" אך לא בריאות עבור המשתמשים שלנו. והם, כבר לא מוכנים יותר לקבל מאתנו את זה, הם מתחילים לדרוש טכנולוגיות יותר בריאות, ויותר מעצימות. מוזמנים להתנסות בסדנת UED להעצמת משתמשים בה נכיר שיטה ליצירת מוצרים דיגיטליים שמעצימים את המשתמשים שלכם. זו סדנה שבסופה תוכלו לספק למשתמשים שלכם טכנולוגיות שהן גם קלות לשימוש, כיפיות וגם בריאות.

סדנת שחמט – "שח-סימולטני" | 27.6.23, 14:00-17:00 | כיתה 2046  

לסדנה יגיע שחקן מ"מועדון שח אשדוד"- אשר ישחק שח באופן סימולטני נגד כ-15 סטודנטים המעוניינים באתגר. השחקן יביא איתו לוחות שח וכלים שיסודרו על השולחנות, כאשר ליד כל לוח שח יתמודד סטודנט אחר. השחקן יעבור בין הסטודנטים וישחק נגדם במקביל.

אתיקה הנדסית, הרצאה לאורחי התעשייה וסגל אקדמי | 28.6.23, 16:00-17:00

מרצה: מר אנדרו טיילור

מר אנדרו טיילור, נשיא ובעלים של חברת Horizon Consulting LLC, מספק מגוון שירותי ייעוץ בתחומי אנרגיה גרעינית ואתיקה הנדסית. במהלך השנים 2016-2019, שימש כמנהל בכיר בקבוצת Nuclear Power בחברת Sargent & Lundy LLC. 

ברוכים הבאים אל הסדנאות בהנדסה חכמה 23