שמחים שבחרת להצטרף למחלקה
להנדסת חשמל ואלקטרוניקה!

יום פתוח 5.7.2024
ו' 9:00-12:00

יותר ויותר מערכות אלקטרוניקה אוטומטיות תופסות כיום את תחומי החשמל: מתח גבוה, תחנות כוח, מערכות בקרה, אוטומציה תעשייתית ועוד. כך, הנדסת חשמל ואלקטרוניקה מכילה מספר רב של עיסוקים הנדסיים-מדעיים המקיפים כמעט את כל תחומי התעשייה עתירת הידע.

המחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה בקמפוס באר שבע מציעה לימודי תואר ראשון (.B.Sc) במסלולי התמחות טכנולוגיות עילית וחשמל ומערכות הספק.

תכנית הלימודים במחלקה ומעבדות ההוראה המודרניות ומתקדמות בתחומן מסייעות בהכשרת הסטודנטים עד קליטתם בעבודה במגוון התפקידים שהענף מציע, כמהנדסי פיתוח, מהנדסי תכנון, מהנדסי ייצור ותחזוקה, מתכנני פיתוח רכיבים אלקטרוניים, ועוד; וזאת בקשת רחבה של מקומות עבודה, בהם חברת החשמל, מפעלי כיל, אינטל, קמ"ג, אלת"א, מפעלי היי-טק, משרדי תכנון ואינטגרציה, ועוד.

בשנה השלישית ללימודים, ניתנת לסטודנט האפשרות לבחור במספר תחומי התמחות* ספציפיים בהתאם לנטיותיו האישיות. בכל תחום התמחות הסטודנט מעמיק ומבסס את הידע שלו בענף מוגדר של הנדסת חשמל ואלקטרוניקה.

  • טכנולוגיות עילית - התקשורת היא תחום רחב שמהותו שידור וקליטה בין שני משתתפים ויותר. עם התפתחות הטכנולוגיה ניתן היום לבצע שידור וקליטה של מידע באמצעים אלקטרוניים המאפשרים תקשורת המונית מהירה ויעילה. הסטודנטים ממסלול טכנולוגיות עילית נחשפים למגוון רחב של קורסים העוסקים בדרכים השונות של קבלה ושליחה של אותות. קורסים כגון: טכניקת קליטה ושידור, תקשורת ספרתית, תקשורת לוויינים, תקשורת אופטית, תקשורת ניידת, רשתות תקשורת, RF פאסיבי/אקטיבי ועוד.
    במסלול זה קיימות 5 התמחויות: בינה מלאכותית, עיבוד תמונה ואותות, מיקרו-גלים ואנטנות (RF), מערכות תקשורת וסייבר וננוטכנולוגיה.
  • חשמל ומערכות הספק - האמצעים השונים להפיכת סוגי אנרגיה שונים לאנרגית חשמל. במהלך התמחותם לומדים הסטודנטים את הקורסים הנדרשים על ידי רשם המהנדסים לצורך רישום מידי תחת מדור חשמל. בנוסף לקורסים שרשם המהנדסים דורש, סטודנטים אלה מקבלים הרחבה והעשרה בידע על הקשת הרחבה של שימושים לחשמל בעולם המודרני. קורסים כגון: ספקי כוח אלקטרוניים, התייעלות אנרגטית, מקורות אנרגיה ישירה, מבנה תחנות כוח ומשנה, שיטות הגנה ועוד. תחום הזרם החזק עוסק בייצור, העברה וחלוקה של הספק חשמלי, בשיקולים טכנו-כלכליים, במערכות הספק למתחים גבוהים ונמוכים, בתנאי תפעול רגילים ובתנאי תפעול תוך כדי תקלות והפרעות. מסלול זה מקנה רישום בפנקס המהנדסים במדור חשמל וזכות לקבלת רישיון חשמלאי ראשי.

המחלקה מקיימת לימודי תואר שני (.M.Sc) בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה.

כמו כן, במחלקה פועל מסלול מיוחד (מותנה במספר נרשמים) לתואר שני לטובת אנשים עובדים בתעשייה ולאנשי קבע בצה"ל.

*ההתמחויות לא ייכללו בתעודת סיום הלימודים

שמחים שבחרת להצטרף למחלקה
להנדסת חשמל ואלקטרוניקה!

הנדסת חשמל ואלקטרוניקה
הנדסת חשמל ואלקטרוניקה