שמחים שבחרת להצטרף למחלקה להנדסת תוכנה!

יום פתוח 24.5.2024
ו' 9:00-12:00

ענף התוכנה נדרש בשוק ומהווה את היסוד המהותי בתעשייה עתירת הידע כגון ביוטכנולוגיה ורפואה, רשתות ומחשבים, תקשורת אלחוטית, טלקומוניקציה וביטחון.

המחלקה להנדסת תוכנה בקמפוס אשדוד מציעה לימודי תואר ראשון (.B.Sc) במסלולי התמחות מערכות תקשורת ואבטחת מידע (סייבר) ובינה מלאכותית וניתוח מידע.

תפקיד מהנדס התוכנה הוא ללוות את המוצר מהגדרת הצרכים, דרך הפיתוח שלו ועד להפיכתו למוצר בשוק. מטרת התכנית להכשיר מהנדס תוכנה בעל יכולת אנליטית וידע מעמיק באלגוריתם, בניתוח מערכות Testing ואמינות, ובעל יכולת לבנות מוצר תוכנה אשר יספק את דרישות הלקוח.

המחלקה להנדסת תוכנה בקמפוס אשדוד מציעה שני מסלולי התמחות*:

  • מערכות תקשורת ואבטחת מידע (סייבר): המסלול מכשיר בוגרים מיומנים בהתמודדות עם כל הסכנות המגיעות מעולם הרשת, ומקנה כלים להגן על המחשב הפיזי ועל הנתונים השמורים בו. הסטודנטים ילמדו נושאים רחבים בתחומי תקשורת המחשבים ואבטחת המידע, וידעו ליישמם באופן מעשי באמצעות כלים שמספקת מעבדת תקשורת ייעודית.
    למסלול ההתמחות ייקבעו קורסי בחירה ייחודיים, וכן יוצעו נושאי פרויקט הגמר מותאמים.
  • בינה מלאכותית וניתוח מידע: בעולם רווי המידע, עודף מידע מוביל לאובדן הבנת הפרטים הקטנים, ראיית התמונה הכוללת ויכולת הסקת מסקנות מהנתונים. יש צורך רב באנשים היודעים להתמודד עם כמויות הולכות וגדול של מידע במגוון רחב של תחומים וחברות. מסלול בינה מלאכותית וניתוח מידע מכשיר בוגרים מצטיינים בשיטות המתקדמות הקיימות כיום לעיבוד מידע והסקת מסקנות ממנו, כמו גם לבניית מערכות חכמות המתבססות על מידע קיים ובעלות כושר לימוד ממידע עתידי.
    המסלול מכשיר את הסטודנטים במגוון אפיקים, כלים וטכניקות שונות מעבר לכלים הבסיסיים של בינה מלאכותית כגון: Deep learning, ויזואליזציה של מידע, IOT וגיאו-אינפורמציה.
    נושאים אלו יילמדו במסגרת קורסי הבסיס של המסלול שאותם לומדים הסטודנטים במסלול, במקביל לקורסי הליבה של התואר בהנדסת תוכנה. כמו כן תיתן לסטודנטים יכולת להתמקד בתחום מסוים של עיבוד מידע על ידי קורסי הבחירה של המסלול.
    סטודנטים השייכים למסלול יבצעו פרויקטים בתחום במסגרת לימודי התואר וכן במסגרת פרויקטי הגמר שלהם.

 

המחלקה מקיימת לימודי תואר שני (.M.Sc) בהנדסת תוכנה.

*ההתמחויות לא ייכללו בתעודת סיום הלימודים

שמחים שבחרת להצטרף למחלקה להנדסת תוכנה!

הנדסת תוכנה
הנדסת תוכנה