ברוכים הבאים אל הרצאות SCE Tech Fest 23

לתוכנית ההרצאות המלאה (באנגלית) - לחצו כאן.

עיצוב ממוקד אדם / פרופ' ברנאבס וויטון

יום שני, 19.6.23, בשעה 9:00 באולם מינקוף

קיימת הצטלבות עוצמתית והכרחית בין אמנות, הנדסה ויחסי אנוש המהווה את הבסיס לחלק גדול מייצור החומרים הטוב ביותר, אם כי אינני מצליח למצוא מילה כלשהי באנגלית או בדנית המתארת את האיזון שבין הדיסציפלינות הללו. למרות זאת, נושא ההרצאה שלי ידגים כיצד, אנו כמעצבים, מצליחים ליצור פרויקטים שהם יפהפיים, פותרי-בעיות ומשמעותיים על פני מספר פרמטרים, על ידי שימוש בחשיבה ארגונית, אסתטיקה וגישה אנתרופולוגית. אספר על המיזם עטור הפרסים שלנו בשיתוף נאס"א אשר בחן כיצד לדמיין את תנאי שינה במשימה להגיע למאדים, וכיצד לתקשר את ערך הבסיס של כלי רכב חשמליים. בהתבסס על ניסיון עבודתי בתעשיית טורבינות הרוח, אדגים כיצד, על ידי המצאה מחדש של המידע הקיים בגיליון האקסל, הצלחנו לייצר 10% יותר חשמל מאותה כמות רוח. עיצוב הוא היישום של משמעות, פתרון בעיות ויופי. תחולתו מהווה קטליזטור רב-עוצמה לשינוי והמצאה.

פרופ' וויטון, מבית הספר לעיצוב קולדינג בדנמרק, משמש כמנהל חדשנות בינלאומית, מנהל התוכנית לתקשורת חזותית, מלמד עיצוב למשחק.

מרעיון לאימפקט: מיומנויות עיצוב לפיתוח מקיים / ד"ר אלעד פרסוב

יום רביעי, 21.6.23, בשעה 10:30 באולם מינקוף 104

ההרצאה תציג מגוון נקודות מבט על תפקיד העיצוב בהובלת שינוי מקיים. נושאי ההרצאה יכללו סקירה של המשברים שמשנים את המציאות בכדור הארץ יחד עם היכרות עם פרדיגמות בתפישת הקיימות והפיתוח המקיים. בנוסף, ההרצאה תבחן סוגיות של אתיקה בשדה העיצוב, ותציג גישות מובילות לעיצוב מקיים. הקריאה המרכזית של ההרצאה היא אפיון התמורות שחלו בתפקידי העיצוב המסורתיים מפיתוח מוצרים ושירותים, לעיצוב וחשיבה עיצובית המובילים לפתרון בעיות סבוכות הנוצרות בממשקים שבין החברה והסביבה.
ד"ר פרסוב הוא מייסד וראש המרחב לפיתוח מקיים בבצלאל, וכיום מרצה וחוקר בתחומי ניהול העיצוב והחדשנות ובתחום החינוך לקיימות. 

ברוכים הבאים אל הרצאות SCE Tech Fest 23