פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור

המרכז לשמישות במחלקה להנדסת תעשייה וניהול בקמפוס אשדוד ייחודי בנוף המוסדות האקדמיים בארץ, ומהווה סביבה ייעודית לפיתוח ולבדיקה של מערכות אדם-מחשב אינטראקטיביות – טכנולוגיות ממוחשבות. במרכז מפתחים ובוחנים מערכות ממוחשבות באמצעות שיטות שונות ומגוונות לאפיון מערכות ולבדיקת שמישות, ובאמצעות כלים טכנולוגיים מתקדמים.

המעבדה מהווה סביבה מתקדמת המרושתת במצלמות ומאפשרת מעקב אחר פעולות משתמשים תוך כדי שימוש במכשירים מתקדמים כגון מכשיר לעקיבת עיניים (eye tracker), ותוכנות המתעדות את כל הפעולות של המשתמשים מול הממשקים. הציוד והמערכות השונות מסונכרנים אלו לאלו על מנת לתת שילוב מיטבי של פרמטרים המאפשרים לבחון בצורה אמינה – האם המערכות שיפותחו הן יעילות ומועילות לשימוש. בנוסף, במעבדה אזור לישיבות של קבוצות מיקוד בדרך לפיתוח מוצרים, עמדות עבודה לעיצוב המערכות, תוכנות לפיתוח אב-טיפוס של מערכות ממוחשבות ועוד.

בימינו כל הארגונים מסתמכים באופן קריטי על טכנולוגיות ממוחשבות, והצלחת הארגונים תלויה באופן שבו המערכות הללו תומכות בתהליכים העסקיים שלהם. לכן, יש הכרח לפתח מערכות וטכנולוגיות המצויות בהלימה עם צרכי הארגון, תהליכיו, הידע הנצבר בו, סוגי המשתמשים במערכות והמשימות שיתבצעו באמצעות מערכות אלה. ללא התאמה בין המערכות לבין הארגונים ומשתמשיהם, תהיה פגיעה ביעילות ובהצלחת הארגונים בהשגת מטרותיהם.

מרכז השמישות מיישם את הרעיון העצמתי של עיצוב-ממוקד-משתמש (UCD – User Centered Design) הידוע בתחום עיצוב טכנולוגיות אינטראקטיביות. בנוסף, המרכז הייחודי הזה בנוף האקדמיה מתיישב עם הדגש הרב שניתן במחלקה להנדסת תעשייה וניהול בSCE אשדוד על התאמת פתרונות ומערכות ממוחשבות לארגונים ולפעילותם, ולאנשים שישתמשו במערכות אלה. הגישה העיצובית הממוקדת בארגונים ובמשתמשים מבטיחה שמשתמשי הקצה וצרכיהם נמצאים במרכז תהליך הפיתוח הטכנולוגי החל מהשלבים הראשוניים ביותר.

הקמת המרכז מהווה צעד חשוב במימוש חזון להקמת מרכז מולטי-דיסציפלינארי לפיתוח, מחקר יישומי ולהוראה בתחומי הטכנולוגיות הממוחשבות האינטראקטיביות.