נבנתה תכנית השתלמויות וסדנאות שנתית להעשרה ולקידום חברי הסגל. ההשתלמויות היו בתחומים שונים והתקיימו בשני הקמפוסים במקביל.

קידום ההוראה - השתלמות בסיסית: על-פי המדיניות הנהוגה במכללה זה שנים, מרצים שנקלטים כ"חברי סגל מן-המניין" נדרשים להשתתף בהשתלמות שתכליתה קידום ושיפור תהליכי ודרכי הוראה. במהלך השנה התקיימה השתלמות בת יומיים למרצים חדשים. השתתפו גם מרצים ותיקים בעלי ציונים נמוכים בסקרי ההערכה, או כאלו שהופנו על ידי הדיקנים. ההשתלמות הועברה ע"י מנחה חיצוני מומחה בתהליכי הוראה.

השתלמות לראשי מחלקות ויחידות: השתלמות בת יומיים שעסקה ברכישת מיומנויות ניהוליות, הן ברמת ניהול צוות והן ברמת ניהול קשרי חוץ. ניתנה ע"י מנחה מקצועי בתחום.

סדנת מיתוג אנשי מקצוע באקדמיה: הסדנה עסקה בזיהוי סגנון תקשורת אישי של המרצה וכלים בתקשורת מול הסטודנטים. שימוש בתקשורת אפקטיבית לפיתוח "גאוות יחידה" והעצמת הסטודנטים. המרצה ככרטיס ביקור של המכללה - בניית כרטיס ביקור אישי וארגוני למרצה. מיתוג עצמי בתקשורת אחד על אחד מול סטודנטים/עמיתים/ממונים.

Faculty English Club: כחלק מחזון הבינלאומיות של המכללה, ובמטרה לשפר את מיומנויות השיח בשפה האנגלית של המרצים, נפתח Faculty English Club בכל קמפוס. במסגרתו נפגשים חברי הסגל פעם בשבוע ומקיימים שיחות, דיונים, Debates והרצאות טד קצרות בשפה האנגלית, בהובלתן של מרצות מהיחידה לאנגלית.

השתלמות בתוכנת PREZI להכנת מצגות מקצועיות: בה למדו חברי הסגל  לתכנן ולבנות מצגת שונה מפתיעה ומרעננת, תוך שימוש בכלים המתקדמים של PREZI - תוכנה להצגת מצגות ולהצגת רעיונות על בד וירטואלי.

סדנת הכל בקול: הסדנה תעניק למרצים כלים להתנהגות קולית נכונה. בסדנה המשתתפים מקבלים ידע על מערכת הקול, כלים לדיבור נכון, תרגילים פשוטים לתרגול יומיומי שישפרו את המצב, "טיפים" והרגלי חיים.

סדנה בכתיבת בחינות: הסדנה מיועדת למרצים הכותבים מבחנים המבוססים על שאלות קצרות כדוגמת שאלות מילוליות או פתרון תרגילים. בסדנה ירכשו המשתתפים ידע וכלים שיסייעו להם בכתיבת בחינות מהימנות ותקפות, ייחשפו לעקרונות מרכזיים בבניית בחינות, תוך חידוד תפקידן של הבחינות בתהליך הלמידה, מטרות הלמידה ותוצריה.

לינקדאין: לינקדאין מונה כיום מעל 560 מיליון חברים (פרופילים) ב-200 ארצות ברחבי העולם. בישראל ישנם מעל 2,500,000 חברים. עובדה זו הופכת אותה לרשת המקצועית-עסקית החזקה בתבל. מטרת הרשת הינה לקשר בין אנשי מקצוע, כדי לייצר קשרים מקצועיים (נטוורקינג), לקדם את חילופי הידע המקצועי, למתג את ההתמחות המקצועית ולהפיץ את המאמרים והמחקרים האקדמיים. האתגר האמיתי טמון בידע ובניסיון, המאפשר לנצל את המשאבים והאפשרויות שלינקדאין מעמידה לרשות חבריה.

הוראה בשיטת PBL: יום מרוכז להכרה ולהתנסות בשיטת הוראה של PBL לכל המרצים בקמפוס אשדוד. בחינה של מניעים וצרכים להשתמש במתודה PBL, מהו PBL? התנסות מעשית של המרצים ב-8 השלבים של תהליך פיביאלי: מגה נושא וחלוקה לקבוצות, שאלה פורייה, איסוף מידע, יצירת תוצר, משוב עמיתים, בנית מחוון, פרזנטציה, רפלקציה והערכה. המשגה של ההתנסות מתיאוריה לפרקטיקה יישומית וחזרה.

הוראה בכיתה מגוונת: בעבודה השוטפת המרצים האמונים על ההוראה והעברת הידע בפועל, לצד ההוראה, מוצאים עצמם עוסקים יותר ויותר בסוגיות בין אישיות הנובעות מהבדלים בין-דוריים, תרבותיים ואחרים, מה שדורש מהם משאבים וזמן רב. מטרת המפגש היא להקנות למרצים המשגות וכלים פשוטים שיסייעו להם לנהל את השונות בצורה אפקטיבית ומהירה יותר, תוך שמירה על מהות ומטרות התפקיד שלהם כמרצים. 

שימוש מתקדם באקסל: השתלמות ייעודית למרצים מהמחלקה לתעשייה וניהול קמפוס אשדוד, בשימוש מתקדם באקסל.

עתודה ניהולית: עתודה ניהולית עבור ראשי מחלקות ויחידות אקדמיות. כולל מספר מפגשים לאורך השנה בהם יעסקו בנושאים: פיתוח מנהיגות אישית, תקשורת בינאישית, פיתוח וניהול צוות, הנעת עובדים, קבלת החלטות בניהול ועוד.

 

לקישורים נוספים בנושא המרכז לקידום ההוראה:

אודות המרכז • שילוב טכנולוגיות בהוראה • צילומי הרצאות • סקרי הוראה • סדנאות וימי עיון